Про особливості оподаткування доходів фізосіб та підсумки декларування розповіли платникам податків в Турківському відділенні Самбірської  ОДПІ

Чергову зустріч з платниками податків провели фахівці Турківського відділення Самбірської ОДПІ. Темою зустрічі були зміни до податкового законодавства, запровадженні у  2016 році.

Зміни, в першу чергу, стосуються оподаткування доходів фізичних осіб. Значно зменшилось навантаження на фонд оплати праці. Ставка єдиного соціального внеску зменшена до 22% , скасовано єдиний внесок із заробітної плати найманих працівників.

Ставки податку на доходи фізичних осіб  теж змінилися. Якщо раніше діяли 15% для місячних доходів до 10 ромірів мінімальної зарплати і 20% із суми перевищення, то тепер застосовується 18% до будь-якої суми доходів. Водночас для доходів, нарахованих як виграш чи приз на користь резидентів або нерезидентів, ставка ПДФО дорівнюватиме 18% (раніше – подвійний розмір бази оподаткування, або 30%).

Є зміни для  спрощенців третьої групи – для них законотворці обмежили річний обсяг доходу 5 млн. грн. (замість чинних раніше 20 млн. грн.), а ставку податку підвищили до тієї, що діяла до 1 січня 2015 р., – 3% з ПДВ і 5% без ПДВ. Для платників єдиного податку четвертої групи збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду.

Також під час заходу було повідомлено про підсумки кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році. Можна впевнено говорити про позитивну динаміку стосовно задекларованих податкових зобов’язань.

Так впродовж січня – квітня 219 громадян Турківського району надали декларації про майновий стан і доходи. З них 33 громадяни задекларували податкові зобов’язання на суму 95 тис. грн., військового збору задекларовано на суму 28,2тис. грн. Скористалося правом на податкову знижку 186 громадян, задекларовані суми до повернення склали 200,1 тис. грн.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*