Про оподаткування пенсій з 1 липня 2016 року.

4З 1 липня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» від 02.06.2016 №1411-VІІ.

Цим Законом передбачено, що підлягають оподаткуванню суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року,- у частині такого перевищення (вище 10740грн.).

Ставка оподаткування таких пенсій складає 18%.

В зв’язку з цим, з 1 липня цього року 145 пенсіонерів нашого району, в яких пенсії перевищують три розміри прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (4134грн.), звільняються від оподаткування пенсій та отримають пенсії в повному розмірі.

Не оподатковуються також пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам на яких поширюється чинність статті 10 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

 

Одночасно, і надалі  застосовується особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам у 2016 році у розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а це 1695 грн.(1130 грн.х 150%), крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, Особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, призначені пенсії не виплачуються.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*