Про новації по акцизному податку у 2016 році розповіли на брифінгу

скачанные файлы  У Турківському відділенні Самбірської ОДПІ нещодавно відбувся брифінг за участі завідувача сектору обслуговування платників Івана Рибчича. Зустріч відбулася з метою обговорення  нововведень по акцизному податку у 2016 році.

Розпочинаючи зустріч Іван Рибчич зауважив, що в  Турківському відділенні Самбірської ОДПІ знаходиться на обліку 150 платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію роздрібного продажу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів). Законом України від 24.12.2015 р. №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та введено її роботу з 1 березня 2016 року. З 01.03.2016 по 01.04.2016 є перехідним періодом, в якому не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних.

Продовжуючи захід завідувач сектору повідомив, що юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, які здійснюють реалізацію пального, для роботи в СЕАРП, необхідно пройти реєстрацію як платників акцизного податку з реалізації пального шляхом подання заяви. Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб. У разі здійснення реалізації пального без реєстрації платника акцизного податку встановлено штрафну санкцію у розмірі 100% вартості реалізованого пального. Платникам в СЕАРП автоматично відкриваються електронні рахунки для сплати акцизного податку. Інформація про реквізити відкритого електронного рахунка надсилається  платнику податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття у вигляді повідомлення.

Іван Рибчич, звернув увагу присутніх , що відповідно до внесених змін СГ роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію пального, повинен бути зареєстрований одночасно :

– як суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі та сплачувати акцизний податок за ставкою, встановленою для пального 0,042євро за 1 літр реалізованого товару (для інших підакцизних товарів (алкоголю, тютюну) ставка податку залишилась 5% від вартості реалізованого товару.

– як платник акцизного податку з реалізації пального з 01.03.2016, та сплачувати акцизний податок з обсягів, які перевищують отримані обсяги пального над реалізованими, за ставками, встановленими пп..215.3.4 Податкового кодексу (зокрема для бензинів – 171,5євро за 1000л.,дизельного палива – 95євро,за 1000л., або 125,5євро залежно від коду УКТ ЗЕД).

Крім, того введено Єдиний реєстр акцизних накладних (ЄРАН). Передбачено обов’язкове складання особою, що здійснює реалізацію пального:

– реєстрацію акцизних накладних, не пізніше 15 календарних днів, що настають за датою складання.

– реєстрацію розрахунку коригування акцизних накладних.

Передбачено подання заявки на поповнення в електронній системі обсягу  придбаного пального. Акцизні накладні складаються та реєструються обов’язково в системі на всі обсяги реалізованого пального на внутрішньому ринку.

За порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, повідомив Іван Рибчич, стягується штраф у розмірі від 2 до 40% суми акцизного податку, залежно від терміну затримки такої реєстрації. За відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну, 50% суми акцизного податку

З 1 січня 2016 року відбулись нововведення по акцизному податку, наголосив Іван Рибчич: збільшення ставок акцизного податку; з 1 січня 2016 року набрали чинність нові ставки акцизного податку ( пиво, вина, спиртові напої одержані шляхом перегонки виноградного вина або викачок винограду, тютюн, пальне); з 1 березня 2016 року змінилися акцизи для виробників та імпортерів на  алкогольні напої.

За І квартал 2016 року до місцевого бюджету надійшло акцизного податку з роздрібного продажу в сумі 774,8 тис. грн., що складає 106% до індикативного завдання. До відповідного періоду минулого року надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в цілому збільшились на 347,1 тис. грн., або 181 %.

«Запровадження нової системи контролю сприятиме наближенню податкового законодавства до законодавства ЄС, зменшення обсягів тіньового обігу пального, збільшенню надходження акцизного податку до бюджету»,- зауважив  Іван Рибчич на завершення зустрічі.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*