Про небезпеку спалювання сміття та сухої рослинності

2323233Прийшла осінь,  настали сухі та теплі дні . На городах  і полях,  територіях підприємств та будинків,  відпочинкових занах, придорожних смугах  проводять прибирання від сміття і ,часто-густо, спалюють нагромаджене.

Здавалося б,  нічого страшного не зроблено а чистоту і порядок забезпечено. Проте, ця думка помилкова! Випалювання стерні на полях, луках, городах, пасовищах призводить до руйнування грунтового покрову, зниження родючості грунту,  порушення його структури. Вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі організми, хробаки, комахи та іншак живність, які є  незамінною ланкою у природньому ланцюгу відродження та підтримання плодючості землі.

Спалювання залишків сухої рослинності, листя та  різноманітного сміття являється причиною значного забруднення атмосферного повітря,  шкідливо впливає на здоров`я людей, особливо дітей. Під-час спалювання утворюються  небезпечні, а часом навіть ракоутворюючі речовини, які  можуть викликати подразнення або захворювання дихальних шляхів, очей,  труднощі дихання, головний біль,  кашель,  ослаблення імунітету у людини, посилюється негативний перебіг хронічних хвороб. Мікрочастинки  диму досягають найглибших ділянок легень і залишаються там тривалий час, що призводить до респіраторних захворювань, зменшення об`єму вдихуваного повітря і здатності легень  використовувати це повітря. Подразнюваний димом  епітелій  слизової дихальних шляхів втрачає здатність протистояти мікробам. Особливо потерпають ті, хто страждає хронічними хворобами легень та верхніх дихальних шляхів, діти та особи похилого віку.

При спалюванні рослинних залишків у повітря попадають пил, окисли азоту, важкі метали, низка канцерогенних речовин. Для прикладу, з тліючого листя  виділяється  бензопірен, що може спричиняти ракові новоутвори. У диму наявний діоксин – одна з найбільш отруйних для людини речовин. Спалювання поліетилену призводить до  утворення біля семидесяти токсичних хімічних сполук, а фанери чи ДВП, ДСП – небезпечних для здоров`я формальдегідних смол.

Неконтрольовані спалювання, крім іншого,  можуть спричинити пожежі та їх розповсюдження у населених пунктах.

Наводячи лад на полях та біля своїх осель задумайтесь, чи варто наражити на небезпеку здоров`я своє та близьких, нищити довкілля та атмосферу. Можливо краще використати інші методи , такі як видалення відходів на сміттєзвалища,  переорювання полів та городів,  компостування опалого листя та сухої рослинності.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*