Президент України привітав юних знавців української мови

Президент Петро Порошенко привітав учасників та переможців XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. «Саме мова стала тим об’єднавчим фактором, який сприяв мудрому вибору народу. Незважаючи на те, що громадяни України розмовляли різними мовами, мали різне етнічне походження, вони вирішили, що їх діти вчитимуть українську мову», – зазначив Глава держави, звертаючись до присутніх у Національному академічному театрі імені Івана Франка юних знавців української мови.

«Ні невдалим рішенням, ні політичним спекуляціям не вдалося і не вдасться розколоти наше суспільство. Адже наші мир і єдність були результатом глибокого суспільного консенсусу. Молодь зробила свій вибір і відкрито демонструвала його. В тому числі, мовою вашого конкурсу. Від Львова до Луганська, від Чернігова до Криму, десь – на повний голос, десь – тихіше, але все впевненіше, зазвучала українська мова, мова незалежної суверенної європейської держави», – констатував Петро Порошенко.

Переможці і призери цьогорічного конкурсу (понад 70 осіб) представляють майже всі області України. 14 з них впродовж нового навчального року одержуватимуть стипендію Президента України. Інші переможці також отримають премії від Марини Порошенко, Світового Конгресу українців, Європейського Конгресу українців та інших міжнародних українських благодійних організацій та меценатів.

Нагадаємо, що дві студентки та учениця із Львівщини стали переможцями Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Зокрема, студентка ІІІ курсу Самбірського державного педагогічного коледжу імені Івана Филипчака Немеровська Наталія зайняла третє місце у цьому конкурсі, студентка ІV курсу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Костур Роксолана – друге місце та учениця шостого класу Червоноградської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Бучек Ольга також посіла друге місце.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*