Президент України пропонує Міністрові культури вирішити питання щодо присвоєння Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького

Президент України Віктор Янукович у відповідь на звернення трудового колективу Львівської національної галереї мистецтв надіслав листа Міністрові культури, у якому пропонує Леоніду Новохатьку особисто вирішити питання про присвоєння галереї імені Бориса Возницького.

«Підтримуючи ініціативу, викладену у зверненні трудового колективу про присвоєння імені Бориса Возницького Львівській національній галереї мистецтв, прошу Вас особисто докласти зусиль до вирішення цього питання, а також розглянути можливість заснування премії його імені за внесок у збереження національної культурної спадщини», – йдеться в листі Віктора Януковича.

«Цей видатний діяч зробив безцінний внесок у збереження та примноження національного культурного надбання і популяризацію українського мистецтва. Він самовіддано присвятив себе музейній справі, становленню та розвиткові Львівської галереї, яка під його багаторічним керівництвом стала знаним осередком культури», – підкреслив Президент.

З проханням вирішити питання про присвоєння Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького – директора закладу у 1962-2012 роках – до Глави держави звернувся трудовий колектив закладу.

Як зазначено у зверненні, «завдяки праці Возницького Б.Г. Львівська національна галерея мистецтв сьогодні один з найбільших і найбагатших музеїв України, у збірці якого понад 63 тисячі творів національного та світового мистецтва від найдавніших часів до наших днів».

Борис Возницький був ініціатором створення ряду музеїв, які працюють як відділи Львівської національної галереї. Це музей «Львівська сакральна скульптура XVIII ст. Творчість І.Г.Пінзеля», «Мистецтво давньої української книги», музей «П’ятничанська вежа», музеї-заповідники «Олеський замок», «Золочівський замок», «Підгорецький замок».

«Завдяки старанням Возницького Б.Г. галерея стала великим науково-дослідним, реставраційним та просвітницьким центром, у якому відбуваються наукові конференції, мистецько-культурні акції, ведеться активна виставкова діяльність. Під керівництвом Возницького Б.Г. галерея здобула авторитет і широке визнання як в Україні, так і за її межами, гідно увійшовши в контекст світової музейної практики», – йдеться у зверненні до Президента України.

Звернення до Глави держави з проханням підтримати ініціативу про присвоєння Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького було ухвалене під час зборів трудового колективу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*