Президент України нагородив миротворців, які виконують бойові завдання у зоні АТО

Напередодні Міжнародного дня миротворців Президент України Петро Порошенко вручив державні нагороди військовослужбовцям Збройних Сил, інших військових формувань і правоохоронних органів, які брали участь у міжнародних миротворчих місіях та антитерористичній операції на Сході.

Глава держави відзначив високий професіоналізм військових у блакитних шоломах, які докладають неймовірних зусиль для встановлення миру в зонах конфліктів, возз’єднання ворогуючих сторін, моніторингу виконання досягнутих мирних домовленостей, беруть участь у розмінуванні територій, роззброєнні незаконних збройних формувань та реінтеграції країн до мирного життя.

Президент зазначив, що зараз військові-миротворці з міжнародним миротворчим досвідом відіграють надзвичайно важливу роль у захисті України від агресії. Саме вони в перші дні агресії змогли незначною кількістю боєздатних сил стримати чисельно переважаючого противника, підкреслив Глава держави.

“Ще 15 місяців тому ми не могли навіть уявити, що ті завдання, які Україна виконувала в гарячих точках, стануть надзвичайно актуальними для неї самої. І ваш досвід, навички і бойовий дух сьогодні потрібен Україні”, – сказав він.

На переконання Президента, сьогодні Україна має повне право звернутися до світового товариства із проханням про миротворчу допомогу. “Україна більше двадцяти років допомагає всьому світові у забезпеченні миру та стабільності. Сьогодні прийшов час, коли Україна має право звернутися до Ради безпеки ООН для того, щоб миротворчі підрозділи ООН допомогли нам у встановленні миру”, – сказав він.

Миротворча місія могла б забезпечити контроль на українсько-російському кордоні, недопущення надходження нової зброї і військової техніки, переконаний Глава держави. “Ми з вами маємо зробити все, щоби звільнити нашу землю, дати гідну відсіч загарбникам, агресорам, терористам, всім тим, хто знущається над мирним населенням, паралізує роботу економіки в регіонах, де ведуться бойові дії, тим, хто позбавив людей нормального життя”, – наголосив Петро Порошенко.

Із рук Президента високі державні нагороди отримали 32 військовослужбовці, з них 20 – військові Міністерства оборони, 10 – службовці Міністерства внутрішніх справ, 2 – Служби безпеки України. Загалом до нагороди було представлено 41 миротвореця, 9 з них зараз виконують бойові завдання у зоні АТО.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*