Президент доручив посилити заходи безпеки в Україні

У зв’язку з терористичними атаками у Парижі Президент Петро Порошенко провів термінову нараду з керівниками силових відомств. Глава держави дав доручення посилити заходи безпеки в місцях скупчення людей та проведення масових заходів, зокрема, під час футбольного матчу збірних України та Словенії.

Президент ще раз зазначив, що світ був шокований терактами у Парижі, і нині країни посилюють заходи безпеки. Глава держави повідомив, що вночі йому доповів Голова СБУ, який зараз вирушив у зону АТО. Українськими спецслужбами було знешкоджено дві групи, які підозрюються у підготовці терористичних атак і представляють певні міжнародні терористичні угрупування.

Президент поставив завдання перед керівниками відповідних відомств забезпечити підвищення координації дій з міжнародними партнерами та обмін інформації щодо можливих терористичних загроз. “Це не лише Франція, але Великобританія, США, всі наші партнери та міжнародні організації по боротьбі з тероризмом. Інформацію мені доповідати в режимі реального часу цілодобово”, – сказав Петро Порошенко.

Президент доручив керівникам МВС та Національної поліції вжити заходів і провести міжвідомчу нараду при залученні СБУ для координації дій по боротьбі з тероризмом. Також мають бути дані доручення керівництву Національної Гвардії України. “І сьогодні мінімум на два тижні запровадити посилений режим несення служби, виставити посилений контроль на в’їзді до основних міст в Україні, визначити посилену охорону у аеропортах, вокзалів, мостів і всіх місць, де масово збираються люди”, – сказав Глава держави. Крім того, необхідно посилити заходи безпеки щодо супроводу офіційних делегацій.

“Маємо продемонструвати ефективність своїх дій та ефективний захист. Прошу з усією серйозністю поставитись до тих загроз, які зараз постали”, – підкреслив Петро Порошенко.

Окрему увагу було приділено питанню підвищення боєготовності Державної прикордонної служби України та Збройних сил України на лінії зіткнення у зоні проведення антитерористичної операції. Президент підкреслив, що по лінії зіткнення різко активізувалася диверсійна діяльність бойовиків та доручив запровадити посилення режиму безпеки в зоні АТО.

Глава держави також  наголосив на важливості забезпеченні безпеки під час виборів, які відбудуться в цю неділю. “Ми маємо координувати дії, щоб нікому не дати зірвати виборчий процес”, – заявив Президент.

Президент зазначив, що не буде відмовлятися від планів взяти участь у міжнародній конференції у Парижі 29 листопада. “Ні Францію, ні Україну міжнародний тероризм не налякає і ми сповнені рішучості для боротьби з усіма його проявами. Це не є проблема Франції – це проблема світу”, – наголосив Глава держави.

У свою чергу, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про те, що зранку працює штаб, відбулася нарада за участі керівників Служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії, поліції. Вже посилено охорону низки державних об’єктів, інфраструктури та громадських закладів. “Ми не дозволимо комусь дестабілізувати ситуацію”, – заявив Арсен Аваков.

Очільниця Національної поліції Хатія Деканоідзе зазначила, що всі підрозділи працюють в посиленому режимі для забезпечення безпеки мостів та доріг, посольств, аеропортів та вокзалів. Зокрема, за її словами, посилено охорону стадіону у Львові, де сьогодні відбудеться матч між збірними України та Словенії.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що сьогодні в МЗС відбудеться засідання спеціального оперативного штабу. “Арсен Аваков та Хатія Деканоідзе говорили про безпеку громадян в країні, а ми маємо турбуватися про їхню безпеку за межами України. Сьогодні ми проведемо додаткову оцінку ризиків, не тільки у Франції. І за результатами зробимо висновки”, – зазначив Міністр, додавши, що також будуть проведені консультації з туристичними операторами.

У МЗС та посольстві створено гарячі телефонні лінії. “Ситуація розвивається – ми звернулися до всіх громадян України, щоб в разі можливості поки вони утриматись від поїздок до регіону Парижу. Ми також проінформували всіх про режим безпеки, який діє в місті”, – сказав Міністр. Крім того, МЗС домовляється з партнерами про можливість звернення українців в разі потреби допомоги до представництв ЄС.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*