Представники професійно-технічних навчальних закладів Червонограда поскаржились на низьку оплату праці своїх випускників

news

Нови«Нам потрібні мобільні працівники, які зможуть дуже швидко   адаптуватись до потреб ринку праці», – сказав голова Львівської   обласної державної адміністрації Олег Сало на зустрічі з   представниками колективів Червоноградського гірничо-будівельного   ліцею та Вищого професійного училища №11.

Навчальні заклади готують «кваліфікованих робітників».   Ліцей веде підготовку слюсарів з ремонту автомобілів,   алектрогазозварювальників, малярів, кухарів, барменів, продавців та   ін. Вище профучилище готує, зокрема, кравців, закрійників, операторів   комп’ютерного набору.

Керівництво цих навчальних закладів серед найбільших проблем з   працевлаштування своїх випускників назвало низьку оплату праці. Діти   не трудоактивні, адже їм краще стати на облік у Центр зайнятості, аніж   працювати за мінімальні зарплати.

«Наприклад, випускники швейного напрямку забезпечені роботою   повністю, але вони від неї відмовляються, бо низький рівень оплати.   Їдуть працювати у Польщу, де за їхню роботу дають втричі більше», –   пояснила директор Вищого професійного училища №11 Оксана Білик.

Очільник області Олег Сало наголосив, що «професійно-технічним   навчальним закладам потрібно оперативно і гнучко реагувати на   зміни, що відбуваються на ринку праці». Також голова ОДА нагадав,   що у вересні Президент затвердив «Стратегію розвитку державної   молодіжної політики на період до 2020 року», яка передбачає:   формування державного замовлення відповідно до потреб ринку   праці, співпрацю роботодавців та навчальних закладів для стажування   студентів й учнів, стимулювання роботодавців у наданні випускникам   першого робочого місця.

Ще одна проблема – застаріла матеріально- технічна база. У   Червоноградського гірничо-будівельного ліцеї майбутні слюсарі   з ремонту автомобілів вчаться на старих «Жигулі», тоді як в   автомайстерні найчастіше звертаються з «іномарками». Деякі станки   для навчання мають щонайменше 40 років.

Керівник області пообіцяв посприяти в осучасненні обладнання, «тому   що техніка йде вперед, і це не діло, що діти вчаться на старому   обладанні».

Для довідки. У 2013 році випуск кваліфіковани робітників ПТНЗ   області становив 12927 осіб. Працевлаштовано випускників ПТНЗ   за професією 78,9%, продовжують навчання у вищих та інших   навчальних закладах 11,8%, призвані та військову службу 2,1%, за   вільним працевлаштуванням 7,2%.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*