Представники Львівщини долучились до обговорення проблем та перспектив розвитку малої гідроенергетики в Україні

Сьогодні, 11 грудня, директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник та начальник управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Андрій Якубовський взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Екологічні проблеми та перспективи розвитку малої гідроенергетики, як відновлювального джерела енергії в Україні».

Основними темами для обговорення на засіданні стали проблеми та перспективи розвитку малої гідроенергетики  в Україні.

Львівська обласна державна адміністрація надзвичайно зважено підходить до реалізації проектів малої гідроенергетики. Важливим є використання досвіду Австрії, Королівства Норвегії та інших країн з високотехнологічним розвитком гідроенергетики  для реалізації проектів у Львівській області. Необхідним є використання найсучасніших технологій з метою збереження біологічного різноманіття флори та фауни річок Львівщини,  з врахуванням розвитку туристичної інфраструктури, протипаводкових заходів та соціальних аспектів. Відповідно до домовленостей  Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (зараз Мінекоенерго) з представниками  Директорату водних ресурсів та енергетики Королівства Норвегія підготовлено проект Угоди щодо інституційної співпраці для удосконалення гідрологічної інформації та процесу ліцензування Малих ГЕС.

Відповідно до зазначеної Угоди Львівську область визначено пілотною для впровадження процесу ліцензування Малих ГЕС.

Довідково:

За підрахунками фахівців гідроенергетичний потенціал Львівщини становить 1,8 млрд. кВт/год в рік. Із них на сьогодні технічно обґрунтовані 554 млн. кВт год в рік (практично не використовується – станом на сьогодні 0,35%, 1,9 млн. кВт год в рік).

На сьогоднішній день на Львівщині – 3 діючих міні гідроелектростанції (МГЕС), загальною потужністю 720 кВт.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*