Представникам громадських організацій розповіли як створити соціальне підприємство на базі ГО

Розвиток соціального підприємництва для громадських організацій стає все більш актуальною темою для неурядових організацій як альтернативне джерело фінансування.

Громадські об’єднання є непідприємницькими товариствами, які здійснюють підприємницьку (господарську) діяльність безпосередньо без мети отримання прибутку, але з можливістю його отримання. Члени (учасники) громадського об’єднання не мають права розподіляти прибуток від підприємницької діяльності, який, в свою чергу, має спрямовуватися на фінансування діяльності громадського об’єднання, у тому числі на оплату праці та відрахувань на соціальні заходи.

Отож, існує 5 етапів процесу розбудови підприємницької діяльності громадських організацій.

Етап 1. Перевірка статутних документів неприбуткової організації (громадського об’єднання та благодійної організації) на предмет можливості здійснення підприємницької (господарської) діяльності.

Етап 2. Уповноважений орган приймає рішення щодо виду підприємницької в громадських об’єднаннях та господарської діяльності без мети одержання прибутку – в благодійних організаціях.

Важливо підкреслити, що в рішенні уповноваженого органу щодо вибору виду підприємницької діяльності необхідно вказати яким чином підприємницька, господарська без отримання прибутку діяльність відповідає меті (цілям) громадського об’єднання або благодійної організації та сприяє її досягненню.

Етап 3. Обрати відповідні КВЕДи, що відповідають виду підприємницької діяльності в громадському об’єднанні та господарської діяльності без отримання прибутку – в благодійній організації.

Етап 4. Внести обрані КВЕДи в ЄДР.

Етап 5. Зробити розрахунок собівартості та ціни на готову продукцію (послуги).

При здійсненні розрахунків вартості товару чи послуги, необхідно пам’ятати:

в громадському об’єднанні, яке здійснює підприємницьку діяльність, прибуток може бути закладений в ціну одиниці товару чи послуги;
в благодійній організацій ціна дорівнює собівартості.

Детальна інформація щодо етапів розбудови підприємницької діяльності, а також поради та приклади за посиланням

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*