Працівники соціальних центрів Карітас України надають повноцінну соціальну допомогу неповносправним мешканцям Львівщини

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЗавдяки багатосторонній діяльності, значному досвіду і широкій мережі регіональних організацій, Карітас України охопив наданням соціальних послуг декілька тисяч потребуючих людей.

В рамках соціальних ініціатив Президента України та наближення системи надання соціальних послуг у громаді до європейських стандартів Карітас України створив мережу центрів  реабілітації та інтеграції молоді з особливими потребами.
З 2008 року мережа центрів для неповносправних молодих людей  Карітасу України об’єднує роботу  4 спеціалізованих соціальних центрів у Львові, Дрогобичі, Стрию, Івано-Франківську  завдяки фінансовій підтримці Карітасу Іспанії та Карітасу Франції.  Роботою на стаціонарній основі охоплено понад 100 молодих людей з особливими потребами віком від 18 років, а також їх  батьки і рідні.

Соціальний центр Карітасу  Львівської УГКЦ нараховує  23 неповносправні молоді особи з вадами ментального розвитку, Карітасу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ – 21 особи,  Карітасу Стрийської Єпархії УГКЦ – 18 ос., Карітасу Івано-Франківськ УГКЦ – 40 ос. (з них 20 молодих людей, які долучаються до діяльності Карітасу з Івано-Франківського геріатричного центру).

Частина цих людей, що мають особливі потреби, не відвідувала заклади освіти перед тим, а ті, які отримали навчання в спеціалізованих державних закладах, втрачають  набуті попередньо навички.  Маючи вади розумового розвитку, більшість осіб не можуть сьогодні в нашій країні отримати місце праці, проходити професійну реабілітацію, а це негативно впливає на участь в соціальному житті та комунікації.

Тому ці молоді люди потребують соціального супроводу та допомоги спеціалістів для закріплення, покращення і постійного повторення отриманих навиків. Завдяки супроводу спеціалістів забезпечується їхня участь в житті місцевих громад, спілкування за межами сім’ї, оволодіння життєво необхідними навиками, можливості для самореалізації, залучення друзів та відчуття власної гідності. Денне перебування дозволяє їхнім родичам також реінтегруватися в суспільство, відчувати себе і своїх дітей захищеними та дозволяє їм залишати цих дітей у сім’ї.

У соціальних центрах Карітасу України для людей, які мають особливі потреби, проводяться різноманітні тренінги, працетерапія, музикотерапія, арт-терапія, навчання по самообслуговуванню і здобуттю соціально-побутових навичок, спільна праця в колективі та зустрічі з молоддю з інших установ та осередків, дозвілля, рекреаційні ігри, долучення до фестивалів, ярмарків, участь в літніх таборах, екскурсіях тощо.  Працівники центрів  допомагають  підопічним та їх рідним у щоденній діяльності та навчанні.

Командами працівників Карітасу створено умови  по отриманню трудових навиків через залучення підопічних  у, наприклад,  мистецьку майстерню або майстерню шиття. В центрах проводяться  також заходи соціальної інтеграції: спортивна діяльність, участь в міських заходах, відвідання закладів культури, залучення волонтерів, участь в житті місцевих парафій, проведення рекреаційних  та освітній таборів, арт-проекти, допомога в організації дозвілля.

Важливим напрямком роботи є також співпраця  з батьками дітей та їхнє залучення до діяльності центрів. Для батьків організовується «батьківська кава», спільний відпочинок, забезпечено соціальний і психологічний супровід, інформаційна підтримка. Вони долучаються до участі у заходах Карітасу, поїздках і таборах, зустрічаються на спільних зустрічах та семінарах.

 

Діяльність центрів Карітасу для молодих людей з особливими потребами підтримується департаментом соціального захисту населення, оскільки вона забезпечує їхню щоденну діяльність, яка є єдиним місцем  денного перебування для осіб з особливими потребами.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*