Повернути споживачам 724,2 тис.грн  зобов’язало Головне управління Держпродспоживслужби  у Львівській області  у 2018 році за результатами проведених заходів контролю за  дотриманням  держдиципліни цін (тарифів) при реалізації лікарських засобів та у сфері ЖКП.  

 З метою захисту законних прав громадян, не дивлячись на мораторій, оголошений державою у 2018 році, на проведення  планових заходів нагляду (контролю), фахівцями відділу контролю за регульованими цінами Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області (надалі Відділ) у 2018 році на підставі обґрунтованих звернень громадян та погоджень Державної регуляторної служби України (надалі – ДРСУ) було забезпечено проведення позапланових заходів нагляду (контролю) з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби та тарифів на житлово-комунальні послуги.

Грунтовно та якісно організовані та проведені перевірки дали можливість Львівщині зайняти лідируючи позиції по Україні по ефективності перевірок держдисципліни цін, а саме: по сумі застосованих адміністративно – господарських санкцій  до «підприємств – порушників» та одним з найвищих відсотком виявлених під час перевірок порушень дисципліни цін  – 87,5%, тоді як в середньому по Україні 53,6%.

Завдяки проведеним спеціалістами Відділу заходам контролю було зобов’язано повернути споживачам  724,2 тис. грн

По наслідках перевірок до «підприємств-порушників»:

  • застосовано адміністративно-господарських санкцій на суму 610,9 тис. грн., в т.ч. підлягає вилученню у дохід бюджету необґрунтовано отриманої виручку і штрафів на суму 309,0 тис.грн.,
  • зменшено необґрунтоване фінансування з бюджету на 253,0 тис. грн. ,
  • 7 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Окрім цього, для реалізації та дотримання урядової програми «Доступні ліки», на виконання доручення Віце-премєр-міністра України, спеціалістами Відділу  впродовж 2018 року щомісячно опрацьовувались данні щодо застосування більш ніж 27,0 тисяч регульованих ціни на лікарських засоби по близько 280  аптечних закладах Львівської області, що забезпечило дотриманнями ними граничних цін встановлених наказами Міністерства охорони здоров»я України.

Разом з тим, наголошуємо, що Держпродспоживслужба  здійснює контроль за дотриманням суб»єктами господарювання виключно державних регульованих цін (тарифів).

Відділ контролю за регульованими цінами

ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області  т.252-32-22

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*