Портал для петицій спростить спілкування громадян з владою, — Президент України

Створення порталу для петицій громадян забезпечить не просто технічну можливість, але й юридичне право для всіх звертатися до органів влади електронною поштою, заявив Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ.

Президент наголосив, що під час запровадження електронного урядування необхідно зробити прорив в цьому питанні. «Виходимо сьогодні на створення порталу для петицій громадян. Це поширена в демократичних країнах та доволі ефективна технологія колективного впливу громадян на владу», – зазначив Петро Порошенко. Українська модель петиції була запозичена з британського, німецького та американського досвіду. «Голос однієї людини влада може й не почути, а петиція – це вже потужний хор», – підкреслив Президент.

«Якщо ти електронною поштою звернувся, то звернення тут же потрапляє у облік, і відповідна система має в обмежений термін дати відповідь по суті. Впевнений, що скоро буде можливість написати прямо з дому, і таке електронне звернення матиме силу і статус вашого офіційного звернення, як справжнє паперове звернення», – сказав Президент.

Глава держави нагадав, що під час Революції Гідності українці відчули ефективність такого механізму, коли з декількох питань були зареєстровані петиції на сайті Білого Дому, деякі набрали більше 100 тис. підписів.

Глава держави відзначив, що в цілому проект «Цифрова Україна» передбачає безпрецедентну відкритість електронних даних, пов’язаних з роботою органів влади, публічних фінансів, державних реєстрів, державних закупівель, статистичних даних.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*