Податкові нововведення у 2016 році обговорено під час проведення практикуму в Турківському відділенні Самбірської ОДПІ

 Нещодавно у Турківському відділенні Самбірській ОДПІ  для платників податків проведено практикум з питань застосування податкового законодавства. Під час проведення практикуму  було розглянуто  зміни до Податкового  кодексу  України, які набули чинності з 01 січня 2016 року.

Фахівці Туківського відділення повідомили про зміни  в адмініструванні  податку на доходи фізичних осіб. Зокрема  у загальному  випадку з доходів, які нараховуються з 01 січня 2016 року потрібно утримувати  18 %  податку на  доходи  фізичних осіб.  Розмір загальної податкової соціальної пільги становить 689 грн., якою зможуть скористатись  фізичні особи, якщо їхня зарплата  за місяць  не перевищить 1930 грн.

Також відбулися  зміни  в сплаті єдиного соціального внеску.

Утримань соціального внеску із зарплати найманих працівників з  січня 2016 року немає. Встановлена єдина ставка нарахування єдиного соціального внеску-22%. Понижуючий коефіцієнт можна застосувати  тільки по грудень 2015 року включно, з 1 січня 2016року  понижуючого коефіцієнта немає.

Нововведенням для власників нерухомого майна є  підвищення  максимальної ставки податку на нерухомість до 3 відсотків  від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м.  бази оподаткування.  Місцеві ради позбавили права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.

Наголошуємо, що  ставки податку на нерухомість встановлюють органи  місцевого самоврядування.

Крім цього, відбулися  зміни  у нарахуванні транспортному податку, який платитимуть  власники легкових автомобілів віком не більше 5 років, середньоринкова вартість  яких більше  750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Наприкінці заходу фахівці відділення нагадали, що триває кампанія по декларуванню доходів, отриманих громадянами у 2015 році, яка продовжиться до 1 травня 2016 року.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*