Платникам були надані відповіді на питання під час “гарячої лінії”

В понеділок, 4 липня, Турківським відділенням Самбірської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Плата за землю». На питання платників податків, які зателефонували, відповідала заступник начальника – начальник Турківського  відділення Самбірської ОДПІ Марія Павлович. Телефонувавших цікавили відповіді на такі питання:

 

Питання 1. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, хто має право не платити земельний податок?

Відповідь: Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для вищевказаних категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

  • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Також, від сплати земельного податку звільняються власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) за умови їх передачі в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

 

 Питання 2. Хочу запитати, з якого моменту надається пільга щодо сплати земельного податку для фізичних осіб ?

 Відповідь: Згідно ст.269.1. ПКУ платниками земельного податку є:

– власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

– землекористувачі.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Згідно  ст. 281. Податкового кодексу України надаються пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Пільга по сплаті податку за землю надається з моменту пред’явлення документа, який гарантує пільгу, і, якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом  року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачене це право.

 

Питання 3. Яка настає відповідальність за несплату земельного податку?

Відповідь: Згідно ст. 126.1. ПКУ у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання,- у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*