«Пінзель.Львів.Бароко»: на Форумі видавців продемонструють колекцію одягу «прет-а-порте»

Показ авторської колекції одягу «прет-а-порте» Арт-студії Івони Лобан «Пінзель. Львів. Бароко» відбудеться у межах Форуму видавців 16 вересня як одна зі складових культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля».

« Я ставила собі запитання: «Що я від себе можу зробити для того, щоб творчість  Іоана Георгія Пінзеля ввійшла у більш широкі кола поціновувачів»? Оскільки за професією я дизайнер, то вирішила присвятити цій видатній постаті свою колекцію одягу », – розповіла дизайнер-модельєр Івона Лобан.

Також вона додала, що в колекції використають на одязі словесні згадки про Пінзеля, а ключовим елементом стане ангелик, який присутній у творчості митця.

Нагадаємо, що метою проекту «Під зорею Пінзеля» є збереження  та популяризація мистецької спадщини знаного українського скульптора середини XVIII століття, представника пізнього Бароко і Рококо.

Окрім показу колекції одягу, у межах проекту «Під зорею пінзеля» також передбачили презентацію другого видання альбому «Таїна Пінзеля», демонстрацію документального 10-ти хвилинного фільму «Таїна Пінзеля– від Бучача до Лувру», експозицію мистецьких творів львівських та тернопільських художників, керамістів, скульпторів, а також  концерт гурту «Rockoko» і співачки Оксани Мухи.

«Іоан Георгій Пінзель зробив величезний внесок у розвиток українського мистецтва, поширення української культури у світі. Цей проект – це перший крок для популяризації, розкриття спадщини Пінзеля та культури і мистецтва Львівщини зокрема», – зазначила в.о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало.

Свої доробки, створені під впливом творчості Іоана Георгія Пінзеля, уже погодилися запрезентувати художники М. Демцю, Р. Грабар, О. Скоп, Т. Бенях, С. Міхновський, О. Жеребецька, В. Цісарик, О. Онуфрів, Л.Каліка, О.Крохмалюк, В.Одрехівський, П.Сипняк, У.Федько, В.Проданчук, Р.Йолич, П.Романчук, Т.Тарасенко, О.Андрущенко, В.Москалюк,М.Москалюк, П.Ярмолик, О.Білорбан, М.Радь, П.Крохмалюк, Л.Панчишин та багато інших митців.

Стартуватиме мистецька частина проекту о 18:00 год у залах Палацу Потоцьких Львівської Галереї мистецтв. Вхід вільний.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*