«Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні»: відбулось засідання робочої групи

12 березня у приміщенні департаменту агропромислового розвитку відбулося засідання Робочої групи з питань реалізації Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Нагадуємо, що Програма впроваджується у відповідності до підписаного 19 липня 2018 року Меморандуму про взаєморозуміння між Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Львівською обласною державною адміністрацією.

Участь в засіданні робочої групи взяли консультант Світового Банку з питань земельної реформи та земельних відносин, керівник Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Давид Егіашвілі та координатор з питань взаємодії з органами державної влади Програми Світового банку Вікторія Штець.

В ході засідання обговорили результати розробленої за допомоги супутникових даних карти класифікації Львівської області в частині моніторингу землекористування, лісів, водних ресурсів, розробили пропозиції подальшого дистанційного зондування області та створення нової карти класифікації в поточному 2019 році. Відтак, 21,8 тис км2 – таку площу земель на території Львівської області було охоплено дистанційним зондуванням, здійсненим компанією ЕОS у рамках Програми. Супутникові знімки дозволяють проаналізувати використання земель області, зокрема – що і де вирощується. Так, можна з високою точністю оцінити площу посівів різних культур, а маючи карти за різні роки можна побачити, де упродовж декількох років вирощується одна й та ж культура, де відбувається розорення.

Також, на засіданні робочої групи були представлені результати роботи проведення безоплатного консультування населення,  а також результати тренінгів для юристів та адвокатів у Львівській області.

Землевпорядні роботи, що передбачені Меморандумом  мають стартувати уже найближчим часом. Передбачається, що їх виконавцем буде Центр ДЗК. Для державних і комунальних земель пілотної Давидівської сільської об’єднаної територіальної громади землевпорядкування проведуть за результатами інвентаризації. «Повна і коректна інформація про землі в Державному земельному кадастрі – одна з головних умов, що українські власники паїв не матимуть проблем зі своїми ділянками, а сільські громади точно знатимуть, скільки земель у їхньому розпорядженні, як вони використовуються, та зможуть планувати надходження до своїх бюджетів від цих земель», – зазначає керівник з впровадження заходів Програми в Україні Давід Егіашвілі. За його словами, «удосконалення даних Кадастру та його наповнення особливо актуально з огляду на інтенсивний процес передачі державних земель територіальним громадам, який торік розпочав Уряд, а також перспективу запровадження ринку земель».

Реалізація Проекту Світового банку дасть можливість впорядкувати і інформацію про земельні ресурси, які є на території ОТГ,  а відтак сприятиме ефективному та правовому їх управлінню.

Нагадуємо, що завданням програми є забезпечення технічної, аналітичної, методологічної та консультативної допомоги власникам сільськогосподарських земель, фермерам, територіальним громадам, органам влади у напрямку прозорості земельних ресурсів, сприяння наповненню Земельного кадастру та Реєстру прав, ефективного управління земельними ресурсами.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*