Під час засідання Координаційного центру розглянули Концепцію реформування вугільної галузі України

Питання створення Концепції реформування вугільної галузі та вугільних регіонів України та Національної програми з трансформації вугільних регіонів до 2027 року розглянули сьогодні, 8 жовтня, в межах засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Також обговорили перспективи енергетичного партнерства між Україною та Німеччиною в контексті трансформації вугільних регіонів України.

Участь у засіданні онлайн разом з іншими областями взяла Львівщина.

Денис Шмигаль наголосив, що реформування вугільної галузі визначено Президентом України одним із пріоритетних завдань. І ця тема неодноразово порушувалася на зустрічах із міжнародними партнерами України.

«Персонально обговорили вугільну трансформацію з Канцлером Німеччини  Ангелою Меркель та Віце-президентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом. Всі міжнародні партнери готові підтримувати наші прагнення та ініціативи в справедливій трансформації вугільних регіонів», — сказав очільник Уряду.

Прем’єр-міністр зауважив, що зараз багато вугільних компаній вичерпують свій ресурс, тому необхідно вже сьогодні розробити відповідні концепції, стратегії та запустити пілотні проекти.

На засіданні Координаційного центру в. о. Міністра енергетики Ольга Буславець презентувала Концепцію реформування вугледобувної промисловості та план пріоритетних дій Уряду у вугільній галузі. У ній окреслені основні проблеми вугледобувної промисловості та запропоновані можливі шляхи їх розв’язання.

«Сьогодні вугільна галузь потребує термінового комплексного реформування, яке буде виходити з потреб держави у сфері енергетики, соціального розвитку шахтарських регіонів та міжнародних зобов’язань України, у свою чергу, базуючись на об’єктивних можливостях як державної галузі та органів державної влади», –  зазначила т.в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

Вона розповіла, що станом на сьогодні  державний вугледобувний сектор складається із 29 державних вуглевидобувних підприємств на яких працює понад 35 тисяч осіб, з них 58  % це підземні працівники.

Крім того, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов представив бачення Національної програми трансформації вугільних регіонів України до 2027 року. Концепція містить ключові принципи та компоненти трансформації регіонів, а також шляхи стимулювання інвестицій на вугледобувних територіях.

Додамо, що серед презентованих ключових принципів трансформації регіонів – довгостроковість (якісні зміни у структурі економіки регіонів шляхом їх трансформації триватимуть щонайменше до 2027 року), поступовість та поетапність, державна бюджетна підтримка, широкий публічний діалог (влада, профспілки, бізнес), синхронність різних процесів, зокрема: залучення нових інвесторів, створення нових робочих місць, перекваліфікація персоналу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*