Під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Днями фахівцями Турківського відділення Самбірської ОДПІ було проведено сеанс телефонного  зв’язку «гаряча лінія», на якому платникам надавались відповіді на запитання, пов’язані з декларуванням доходів, отриманих у 2016 році. На запитання відповідав завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Іван Рибчич.

Багато питань були пов’язані з отриманням податкової знижки. Пропонуємо до уваги деякі з них.

Питання: що таке податкова знижка?

Відповідь: відповідно до п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Питання: за який період платник податку має право на податкову знижку?

Відповідь: ст. 166 ПКУ встановлено, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Питання: який термін передбачено законодавством для подання податкової декларації  для отримання податкової знижки?

Відповідь: відповідно до ПКУ декларація про майновий стан і доходи подається в продовж усього наступного за звітним податкового року, кінцевий термін надання декларації для отримання податкової знижки за попередній рік  є  31 грудня .

Питання: які документи необхідно надати до контролюючого органу для  підтвердження понесених фізичною особою витрат при отриманні права на податкову знижку?

Відповідь: відповідно до ст.166 ПКУ платник податків має право на податкову знижку при дотриманні встановлених цією статтею умов та за наявності відповідних платіжних та розрахункових документів, копій договорів тощо. Так,  до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними розрахунковими документами зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Слід зауважити, що п.п. «в» п.176.1 ст.176 ПКУ передбачено, що на вимогу контролюючого органу та у межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у Декларації.

Питання: чи має право фізична особа на податкову знижку за витратами, понесеними у вигляді благодійних внесків неприбутковій організації?

Відповідь: відповідно до п.п.166.3.2 п.166.3 ст. 166 ПКУ до податкової знижки включається сума коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування таких коштів відповідали умовам п. 133.4 ст. 133 ПКУ, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

Питання: в який термін та у який спосіб фізичній особі повертаються кошти по податковій знижці?

Відповідь: пунктом 179.8 ст. 178 ПКУ передбачено, що сума, яка має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену у Декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої Декларації.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*