Перерахунки пенсій відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

4

Частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003р., (далі ЗУ-1058), передбачено, що у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера, перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст. 40 ЗУ-1058, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два календарні роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Законом України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 03.10.2017 №2148-VIII (далі ЗУ-2148) доповнено ч. 4 ст. 42 ЗУ- 1058.

Даними змінами передбачено, що органи Пенсійного фонду, щороку з 1 квітня, без додаткового звернення особи, проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами приведеними вище, на найбільш вигідних умовах.

Приклад 1: Гр.С., 25 січня 2018 року має право на проведення перерахунку пенсії, як особа, яка після призначення пенсії (попереднього перерахунку) продовжувала працювати два роки, тобто набула 24 місяці страхового стажу.

В даному випадку особа має право звернутися з заявою про проведення перерахунку до територіального управління ПФУ, на підставі якої буде здійснено такий перерахунок.

Якщо дана особа не звертається із заявою в зазначений термін, такий перерахунок їй буде проведено автоматично з 01.04.2018 року.

 

Приклад2: Гр.В. право на проведення перерахунку пенсії, як особа, яка після призначення пенсії (попереднього перерахунку) продовжувала працювати, набуде 20.05.2018р.

Оскільки на 1 березня 2018рок, пенсіонер не набув право на проведення перерахунку пенсії (тобто немає 24 місяців страхового стажу), автоматичний перерахунок з 1 квітня 2018 року проведений не буде.  

В даному випадку особа має право звернутися із заявою про проведення перерахунку до територіального управління ПФУ після 20.05.2018р. , на підставі якої буде здійснено такий перерахунок. У разі не звернення гр.В. із заявою, автоматичний перерахунок буде проведено йому з 01.04.2019року.

 

Прикінцевими положеннями ЗУ-1058 передбачено, що протягом двох років з дня набрання чинності ЗУ-2148 (з 11.10.2017р) перерахунки пенсій відповідно до ч 4 ст 42 ЗУ- 1058 можуть проводитися за поданою пенсіонером заявою.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених ЗУ “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли  пенсійного віку, встановленого ст. 26 ЗУ-1058.

 

 

 

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*