Пенсійний фонд України впровадив послугу «е-пенсія»

В Україні почав працювати сервіс «е-пенсія» (електронна пенсія) – нова модель звернення громадян за призначенням пенсії через веб–портал електронних послуг Фонду – так зване «єдине відвідування». Це означає, що людина може самостійно, не виходячи з дому, подати через веб–портал електронну заяву та прикріпити до неї всі документи, які необхідні для отримання пенсійного забезпечення.

Якщо документи, які прикріплені до електронної заяви, відповідають стандартним вимогам, для відпрацювання заяви в органах ПФУ надається термін – 10 днів.

За результатами розгляду заяви протягом 10 днів на електронну адресу надходить інформаційне повідомлення чи то про результат призначеної пенсії, чи то про те, що необхідні додаткові документи чи, можливо, якісь інші нюанси.

Коли всі електронні документи будуть перевірені спеціалістом Фонду і до них не буде зауважень, пенсіонер отримає відповідну СМС з повідомленням про звернення до ПФУ з оригіналами документів для ідентифікації, та одночасно отримати пенсійне посвідчення.

Тому ця модель і називається «єдине відвідування», що людина один раз прийде до ПФУ і, вже без жодних зауважень до наявних документів, їй буде призначена пенсія.

Впровадження такої моделі спрощує взаємодію громадян з ПФУ, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, чи бажають отримати інші послуги (наприклад – отримати інформацію про свій страховий стаж, побачити розмір своєї заробітної плати та пенсії, та інші).

Для того, щоб подати заявку онлайн, потрібно зареєструватися на веб–порталі електронних послуг, а далі – дотримуватися інструкцій: заповнити відповідну анкету, завантажити відповідні документи, підписати заяву електронно-цифровим підписом (ЕЦП) і відправити її до ПФУ. Для отримання інших послуг (крім призначення пенсії), ЕЦП не потрібний.

На даний час, на веб–поралі електронних послуг зареєстровано 2170 громадян нашого району. Для реєстрації на веб – порталі, потрібно мати електронну пошту та звернутися до органу ПФУ для отримання паролів для входу на портал або зареєструватись самостійно за допомогою ЕЦП.

Ця послуга в ПФУ є безкоштовна.

Щоб отримати будь-яку допомогу з питань реєстрації, порядку отримання послуг ПФУ чи подати заяву на призначення пенсії через онлайн, просимо звертатися до спеціалістів Фонду, де отримаєте детальне роз’яснення з того чи іншого питання.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*