Пенсійне забезпечення дітей – круглих сиріт

4Пенсійне забезпечення дітей – круглих сиріт  регулюється ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника дітям – круглим сиротам призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника та за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по 3 групі інвалідності.

Пенсії зазначеній категорії осіб призначаються до досягнення ними 23 років, незалежно від того навчається дитина чи працює.

Відповідно до статті 37 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі на одного непрацездатного члена сім’ї в розмірі 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника. Дітям- круглим сиротам пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірах, зазначених вище, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків. Якщо у одного з годувальників немає страхового стажу, розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника дітям-сиротам обчислюється виходячи із розміру пенсії за віком годувальника, який має страховий стаж.

Відповідно до постанови КМУ від 26.03.2008 р. № 265 установлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням усіх надбавок та підвищень) не досягає в осіб, яким призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім’ї 100 відсотків( з 01.01.2017 р. – 1247 грн.), на двох – 120 відсотків ( 1496,40 грн.), на трьох і більше – 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність ( 1870,50 грн.), таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Постановою КМУ від 22.02.2006 р. № 186 установлено на кожну особу із числа дітей- круглих сиріт віком старше 18 років, якій призначено пенсію у разі втрати годувальника, доплату в розмірі до 30 гривень.

Зазначена доплата виплачується, якщо розмір пенсії у разі втрати годувальника (з урахуванням усіх надбавок та підвищень) в розрахунку на кожну таку дитину не досягає двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність    ( 2494 грн.).

Особам із числа дітей-сиріт, яким крім пенсії у разі втрати годувальника призначено державну соціальну допомогу відповідно до ЗУ “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, зазначена доплата встановлюється з урахуванням розміру державної соціальної допомоги.

На всіх членів сім’ї, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника , призначається одна спільна пенсія. На вимогу члена сім’ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо.

Дітям-круглим сиротам за період перебування на повному державному утриманні пенсія у зв’язку з втратою годувальника виплачується в повному розмірі.

Крім того, у зв’язку з набранням чинності 1 січня 2006 року ЗУ “Про внесення змін до ЗУ”Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам””, прийнятим 03.03.2005 року за №2457-ІУ, інваліди з дитинства та діти-інваліди мають право на одночасне призначення та виплату інваліду з дитинства та дитині-інваліду пенсії в разі втрати годувальника (якщо має право на її призначення) органами ПФУ та державної соціальної допомоги відповідно до ЗУ „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” органами праці та соціального захисту населення.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*