Патріоти! Вступайте в ряди 10 ОГШБр

Будемо відверті: коли чотири роки тому, на Донбасі, під орудою російських диверсантів, сепаратисти  почали захоплювати адміністративні приміщення, а кордон України перетнули російські танки, ми не були готові до цієї війни. І хоч моральний дух та рівень патріотизму у добровольців і мобілізованих першої хвилі, був надзвичайно високий, все ж тактичних знань, та військових навиків не вистарчало. А чому дивуватись: жодний наш уряд не приділяв армії належної уваги, а при Януковичі, її взагалі цілеспрямовано розвалювали. Звідси і причина наших поразок під Іловайськом, Луганськом, Дебальцево… Втім ми, українці, зробили висновки і навчаючись на власних помилках, з нуля почали створювати нову армію, високопрофесійну і боєздатну, армію, яка  зуміла зупинити ворога і маємо надію, швидко звільнить від окупантів решту нашої території. І ці нові, добре підготовлені підрозділи Збройних Сил України, пройшовши серйозний вишкіл навчань на полігонах, рушили в напрямок фронту. Саме до таких, принципово  нових формувань належить  нещодавно створена, Десята  Окрема Гірсько-Штурмова бригада.

1 вересня 20015 року,  в місті Біла Церква, був сформований  Десятий окремий гірсько-піхотний полк. І вже через місяць, усвідомлюючи  необхідність створення в Збройних Силах України  спеціального наступального підрозділу, який міг би вести бойові дії в горах,та штурмувати висотні будівлі під час вуличних боїв,   1 жовтня 2015 року, Десятий Окремий Гірсько Піхотний полк був  переформований в Десяту  Окрему Гірсько-Штурмову бригаду. З цього моменту і почалась історія Десятої бригади.

За рік існування підрозділ пройшов етап складних навчань. А потім почався фронтовий період, тобто «відрядження» в зону АТО.

З травня по листопад 2016  року бригада знаходилась на Сході,  де під Донецьком, в районі Мар,їнки та Красногорівки, надійно утримувала  довірену їй смугу відповідальності.

За цей час, командування Збройних Сил України, високо оцінило бойові досягнення особового складу бригади. Адже країна має знати своїх героїв і бути їм вдячна.

У  День 25 річниці Незалежності України: 8 військовослужбовців 10 ОГШБр були нагороджені медаллю «За взірцевість у військовій службі»;  двоє бійців отримали медаль «За досягнення у військовій службі»; четверо  отримали нагрудний знак «Учасник АТО»; десятьом бійцям вручили нагрудний «Знак військової пошани»; один боєць отримав персональну  грамоту від командувача Сухопутних військ; чотирьох солдатів нагородили грамотам від Міністерства Оборони України; 57 бійцям були вручені грамоти від командира бригади;  34 військовослужбовця отримали чергові звання; 22-ох бійців відмітили врученням футболок з емблемою 10 бригади;  67 солдатам була винесена подяка від командування; і що особливо приємно, троє військовослужбовців бригади були представлені на отримання ордена «Богдана Хмельницького» Третього ступеню,  і саме головне, власне на День Незалежності у Києві, за суттєві досягнення особового складу 10 ОГШБ  у справі оброни держави, та за ряд  успішних операцій в зоні АТО, президент України Петро Порошенко особисто вручив командиру бригади бойовий прапор  бригади. А це дуже і дуже велика честь та шана, особливо  для підрозділу, якому лише рік. Вручення бойового прапору  означає, що  не зважаючи на відносно молодий вік існування бригади, вона показала себе як тверде, стале, бойове військове формування, що здатне виконати любе завдання по захисту територіальної цілісності та незалежності нашої Вітчизни.

Гідно виконавши поставлену командуванням  задачу, 10 ОГШБр повернулась у ППД, в місто Коломия, на бойове відновлення. На мирній території бійці бригади не сиділи без діла. Навчання, учбові стрільби, гірська підготовка, обкатка та ремонт бронетехніки, та  автомобілів. Все це для того, щоб не втрачати навики отримані на попередніх навчаннях і головне, закріпити безцінний  фронтовий досвід. Адже в любий момент  підрозділ знову могли  відрядити на фронт: ситуація на Сході, самі знаєте-стабільно складна. І для цього треба бути готовим любої миті.

Але поки бригада, то командування старалось побудувати  бойову життєдіяльність підрозділу так, щоб  кожний день особовий склад  міг вчитись і тренуватись.  Адже у «Десятку», з моменту повернення у Коломию, прийшло багато нових, молодих бійців,  з яких  треба було зробити професійних воїнів.  І цей процес, тобто  поповнення особового складу бригади триває й досі. Потреба в людях є. Хоч Десята бригада має, так би мовити, гірсько-штурмову специфіку, але тут раді бачити представників різних, та зрештою, абсолютно всіх військових спеціальностей.  Якщо ви під час, наприклад, попередньої строкової служби, були: артилеристом, мінометником, кулеметником, механіком-водієм, зв’язківцем, гранатометником, кухаром, то тут для вас найдеться робота по вашій військовій спеціальності. І при чому,  якщо ви вирішили розпочати контрактну службу у «Десятці», то відтепер вже не треба їхати на кілька місяців у навчальний центр, як раніше, наприклад, у Старичі,  Яворів, чи  «Десну». Ні! Тепер, щодо оформлення на контракт, можна звертатись напряму у штабі бригади у Коломиї, або, у вашому місцевому  військкомати. Після проходження медкомісії, і оформлення всіх необхідних документів, ви відразу прибуваєте у частину, у Коломию, де, і почнеться ваша служба без відправки в «навчальний центр»(якої, чого гріха таїти, так  не люблять солдати). Якщо, скажімо, ви, взагалі не проходили строкову службу, і відповідно, не маєте жодної військової спеціальності, то і це не є перешкодою для заключення контракту з ЗСУ і службою в 10 ОГШБр.  Ноу, проблем! Вам виповнилось 18 років, ви у відмінній фізичній формі, ви є патріотом і бажаєте захищати Батьківщину, приходьте у штаб бригади у Коломиї, або у військкомат по місцю проживання, і вам  допоможуть підібрати військову спеціальність згідно ваших здібностей та уподобань. І ви воїн, захисник Вітчизни!  Крім поваги у суспільстві ви будете отримувати ще і непогану зарплату: від семі тисяч гривень та висче, плюс різноманітні пільги.

З 21 липня 2017 року по 30 квітня 2018 року 10 окрема гірсько-штурмова бригада виконувала завдання за призначенням в районі міст Попасна-Золоте-Гірське Луганської області. За час виконання завдань підрозділами бригади, було повернуто під повний контроль Української влади два населених пункти – Новоолександрівка та Катеринівка, що було високо оцінено керівництвом держави. Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України особисто, в районі відповідальності бригади, вручив особовому складу, який проявив мужність та героїзм, при проведенні бойових операцій, державні нагороди та відзнаки.

Після повернення з зони проведення антитерористичної операції понад 200 військовослужбовців були заохочені державними та відомчими відзнаками, медалями, грамотами та подяками. А за період виконання бойових завдань було заохочено 961 військовослужбовець.

Отож, якщо Ви, шановні читачі, бажаєте приєднатись до  цього славного підрозділу, то двері Окремої Десятої Гірсько-Штурмової бригади завжди відкриті для патріотів!

Бажаючим укласти контракт та проходити військову службу у Збройних Силах України звертатися для співбесіди і подальшого оформлення документів у Турківський  районний військовий комісаріат за адресою:

м. Турка , вул С. Стрільців 9, тел. 0662204209, 0961375510.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*