Освітня, медична, соціальна: Львівщина налагоджує співпрацю із Братиславою

6 квітня голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із професором Вищої Школи охорони здоров’я та соціальної праці святої Ельжбети в Братиславі Володимиром Крчмері. В межах зустрічі порушили питання майбутньої співпраці у соціальній сфері, а також освіті та медицині.

Очільник області відзначив той досвід, який вже напрацьований на Львівщині, а також наголосив на важливості покрокової співпраці у низці сфер.

«Ми вже маємо у наших вишах добрі європейські знання. І дуже приємно, що ви сьогодні тут, щоб вибудувати ґрунтовну співпрацю, крок за кроком із соціальними, медичними та освітніми закладами, які є на території Львівщини. Дуже важливо сьогодні окреслити конкретні спільні кроки задля здобутків у майбутньому», – наголосив Олег Синютка.

Володимир Крчмері ознайомив присутніх із діяльністю Вищої Школи охорони здоров’я та соціальної праці святої Ельжбети в Братиславі.

«Маємо студентів по всьому світі, зокрема в Малайзії, Кенії, Сербії. Маємо міжнародну операцію з охорони здоров’я в тропічних країнах, а також соціальні проекти орієнтовані на безпритульних. Ми раді з вами співпрацювати в напрямі освіти, зокрема, щоб ваші студенти могли здобувати дипломи європейського зразка. Євросоюз потребує України та її науковців, студентів та загалом молодих кадрів в сфері соціології, менеджменту, психології. В питанні взаємовигідної співпраці можу сказати одне – що швидше Україна буде в Європі, то краще буде усім: і Європі, і Україні», – зазначив Володимир Крчмері.

Відтак порушили питання презентації Вищої Школи Св. Ельжбети перед потенційними студентами, започаткування співпраці з вишами Львівщини, організації обмінів студентами, лікарями, соціальними працівниками, реалізацію соціальних проектів.

 

Довідково

Вища Школа охорони здоров’я та соціальної праці святої Ельжбети в Братиславі має ряд інститутів по всій Словаччині та навчає студентів за межами Словаччини в Чеській Республіці, Румунії, Австрії, Сербії, Африці та інших країнах у галузі охорони здоров’я, соціальної роботи, а також допомагає в реалізації ними проектів з розвитку в країнах третього світу.

При закладі працює Тропічна команда Університету охорони здоров’я та соціальної роботи, що складається з медичних працівників, лікарів та соціальних працівників, які виконують місійну працю у країнах третього світу, на базі Св. Ельжбети створено Центр національних тропічних хвороб у Словаччині.

Упродовж останніх років Вищою школою реалізовано більше 100 проектів в 25 країнах світу, щороку отримують допомогу близько 50 тис. бідних людей.

У 2008 – Вищій Школі присвоєно рівень акредитації університету, який став першим приватним університетом у Словаччині.

Вища Школа Св. Ельжбети співпрацює з БФ «Карітас» Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. У 2016 р. на запрошення п. Володимира Крчмері 20 дітей з Сокаля та Червонограда мали можливість тиждень безкоштовно перебувати в Словаччині та Угорщині. Волонтер із Словаччини 2 тижні працювала вихователем у таборі «Ровесник» і опікувалася дітьми учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*