Освіта, відновлювальна енергетика, культурний обмін – пріоритетні напрямки співпраці Львівщини з Фінляндією

У понеділок, 16 жовтня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із Надзвичайним і Повноважним послом Фінляндії в Україні Юхою Віртаненом та екс-міністром закордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміоєю.

Очільник області привітав делегацію із 100-річчям незалежності Фінляндської Республіки і подякував в особі Посла Уряду та народу Фінляндії за підтримку під час російсько-українського протистояння.

“Для нас є принципово важливою підтримка Фінляндської республіки наших прагнень до відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.Ми страждаємо не лише від військової російської агресії, але й інформаційної і тому я переконаний, що достовірна інформація про події в Україні є надзвичайно важливою”,  – зазначив Олег Синютка.

Сторони порушили питання двохсторонніх відносин у економічній, освітній, культурній сферах. Зокрема голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що Україна готова бути пілотною областю у реалізації нових проектів, особливо у сфері відновлювальної енергетики.

“Україна відкрита для участі бізнесу Фінляндії, реалізації дистанційних проектів, особливо те, що стосується деревообробки та відновлювальної енергетики, це надзвичайно потрібно країні”, – підкреслив Олег Синютка.

У свою чергу  Посол Фінляндії  наголосив, що з попереднього візиту  зросла зацікавленість фінської сторони у співпраці з Львівщиною та реалізації  спільних проектів. Зокрема висловив сподівання, що підписання Угоди про асоціацію України з ЄС посприяє стрімкому розвитку фінсько-українських відносин у паливно-енергетичному секторі, а також освітній і культурній галузі.

“Львівська область є дуже важливим і динамічним регіоном у порівнянні з іншими областями,  зокрема важливою є близькість до європейських ринків, а також усе, що пов’язано з потенціалом розвитку освітньої галузі. Ми виділили два проекти стосовно енергозбереження, зокрема хочу звернути увагу на зростанні обсягів торгівлі завдяки Угоді про асоціацію, а також хочу, щоб ми продовжували контакти щодо культурної сфери, а не лише бізнесу і політики”, – зазначив Юха Віртанен.

Також під час зустрічі голова Львівської ОДА Олег  Синютка ознайомив представників Фінляндії із досягненнями Львівщини впродовж останніх місяців і запевнив, що це безпечний регіон для інвестицій.

Двічі екс-міністр закордонних справ Фінляндії, дійсний член парламенту Ерккі Туоміоя наголосив, що парламент країни є солідарним з Україною і сподівається на швидке врегулювання військового конфлікту на сході.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*