Особливості збереження рідної мови в іншомовному оточенні обговорять у “Львівській політехніці”

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, в Національному університеті «Львівська політехніка» відбудеться «круглий стіл» на тему: «Збереження рідної мови в іншомовному оточенні: відповіді на виклики глобалізації», організатором якого є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Як повідомили у департаменті з питань освіти, науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації, метою даного заходу є акцентування уваги на збереженні рідної мови в іншомовному оточенні, окреслення шляхів спротиву асиміляції та збереження національної ідентичності.

Під час «круглого столу» йтиметься про те, як зберегти національні мови у громадах, що проживають в іншомовному оточенні, яким чином мотивувати дітей у сім’ях мігрантів вивчити мову предків, як ефективно зберігати рідну мову і підвищувати її престиж.

Зокрема, на засіданні розглянуть наступні питання:

– аналіз роботи шкіл: тип (загальноосвітня, суботня (недільна), інше), форми роботи з учнями, напрям підготовки, подальші перспективи учнів;

– підходи до викладання рідної мови: наявність програм, навчальне забезпечення, підвищення кваліфікації вчителів;

– збереження рідної мови в іншомовному оточенні: позакласна робота, контакти з родинами, підтримка з боку країни походження.

До розмови запрошені представники етнонаціональних шкіл нацменшин м. Львова – польської, російської, єврейської та вірменської, які розповідатимуть про свої напрацювання у сфері вивчення рідних мов, відмінних від мовного оточення. Про проблему збереження української мови у громадах за кордоном говоритимуть представники МІОКу на основі багаторічних досліджень та активної співпраці з українськими навчальними закладами зарубіжжя. Правові аспекти проблеми висвітлить голова комітету з питань нацменшин Львівської обласної ради.

Також варто зазначити, що Положення, розроблені в результаті, дискусій за «круглим столом», будуть використані для напрацювання ефективних програм для суботніх (недільних) українських шкіл за кордоном.

«Круглий стіл» відбудеться за адресою: м. Львів, вул. С. Бандери, 12, головний корпус НУ «ЛП», ауд. 204.

Початок о 14.00 год.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*