Оподаткування спадщини та подарунків

податковаСпадщина та подарунки відповідно до положень Податкового кодексу України, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

При отриманні спадщини від члена сім’ї першого ступеня споріднення, вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст.14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають другий ступінь споріднення.

При спадкуванні об’єктів нерухомості, об’єктів рухомого майна та коштів, що зберігаються у фінансових установах особою, яка є інвалідом І групи або має статус дитини-сироти або дитини позбавленої батьківського піклування та при спадкуванні об’єктів нерухомого та рухомого майна дитиною-інвалідом, вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку. При цьому слід зазначити, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.Фізичні особи, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого майна.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15% або 17%.Оподаткування  доходів , отриманих платниками податків як дарунок, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Громадяни, що одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, який оподатковується за нульовою ставкою податку, та фізичні особи – нерезиденти, якими сплачено податок з доходів фізичних осіб до нотаріального оформлення (видачі свідоцтва на спадщину або договору дарування) не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини чи подарунку до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Всі інші громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня наступного року за тим, у якому отримано дохід у вигляді спадщини-подарунка та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*