Оперативні мобільні групи розшукуватимуть паліїв сухостою

Впродовж трьох останніх днів на території області зафіксовано 32 пожежі у природних екосистемах на загальній площі 16,116 га у 12 районах області. Зокрема, у Жовківському, Яворівському зареєстровано по 4 таких випадки, Мостиському та Стрийський – по 3, Дрогобицькому, Миколаївському, Старосамбірському, Пустомитівському – по 2, а також по одному випадку у Золочівському, Кам’янка-Бузькому, Самбірському, Сколівському районах та у містах Бориславі, Стрию та Червонограді.

Про це повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА Андрій Умрихін.

“Через певне підвищення температури повітря та настання пожежонебезпечного періоду різко збільшилась кількість пожеж, – зазначив Андрій Умрихін. – Відповідно в області створили оперативні мобільні групи, у які увійшли працівники департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації, державної екологічної інспекції у Львівській області та департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА, які відстежують ситуацію зі спаленням сухої рослинності або її залишків, обрізків дерев та кущів, а також твердих побутових відходів у межах населених пунктів та поза ними”.

Відтак з 8 до 10 лютого фахівці держекоінспекції склали 3 протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб, а також 6 протоколів на громадян відповідно до статті про самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Нагадуємо, що  за самовільне випалювання стерні громадянам загрожує накладення штрафу від 170 до 340 грн, а на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, накладається штраф на громадян від 340 до 680 грн і  на посадових осіб – від 1190,0 до 1700,0 гривень.

Окрім того, департамент екології та природних ресурсів ЛОДА вкотре закликає мешканців Львівщини не спалювати залишки сухої рослинності. Під час згоряння 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали, які осідають у наших легенях. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.

У разі виявлення фактів підпалу, телефонуйте: на гарячу лінію Львівської облдержадміністрації “112” або за тел: 238-73-70 (Державна екологічна інспекція у Львівській області).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*