Олеський замок відзначає 40-річчя створення музею

У понеділок, 21 грудня,  відбулося урочисте відзначення 40-річчя з Дня відкриття Музею-заповідника «Олеський замок». З цієї нагоди привітати колектив Львівської галереї мистецтв прийшли Архиєпископ і Митрополит  Львівський Української Греко-Католицької Церкви Владика Ігор (Возьняк), голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Розпочалися заходи з Урочистої академії в Олеському замку.

В.о.генерального директора ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького  Лариса Разінкова  зазначила, що те, що було відкрито музей, це, передусім, заслуга ентузіаста збереження замків, українського мистецтвознавця Бориса Возницького. За її словами, впродовж усього життя він «боровся за замки».

Вона також висловила вдячність усім працівникам за те, що зберегли дух та стиль музею. «Це колектив небайдужих, відданих своїй справі людей»,– резюмувала Лариса Разінкова.

«Ви знавці української культури, ви оберігаєте та дорожите кожним експонатом. Дякую за те, що є хранителями наших національних надбань»,– сказав Владика Ігор (Возьняк).

З вітальним словом до присутніх звернувся також Олег Синютка.  «Вам Бог дав можливість зберегти те, що століттями набував український народ,  а це велика відповідальність. У вас в руках безцінні речі,  і ви увійдете в історію як люди, котрі їх зберегли та примножили, – сказав керівник області. – Бориса Возницького, на жаль, уже нема серед нас. Втім, упродовж  свого життя він  зумів зібрати по-краплинах  культурні надбання, які ще століттями будуть після нас. І це не лише культурні скарби Олеська, Львівщини, а це спадщина всього українського народу».

Також керівник області вручив  грамоти ЛОДА працівникам Олеського замку, окрім цього,  нагороди вони  отримали і від Міністерства культури України.

Опісля Урочистої академії відбулася презентація наукового збірника, присвяченого 40-річчю відкриття Музею-заповідника «Олеський замок». Окрім цього, в межах заходу було презентовано  виставку фотографії «Хроніка відродження замку. Фотоматеріали з архіву Бориса Возницького».

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*