Олег Синютка взяв участь у конференції “Угода про асоціацію між Україною і ЄС: перші уроки”

15 листопада, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка взяв участь у конференції “Угода про асоціацію/ПВЗВТ між Україною та ЄС: перші уроки для України” з нагоди виходу української версії книжки “Поглиблення відносин між ЄС та Україною: Що, чому і як?”.

Звертаючись до учасників заходу, Олег Синютка наголосив, що українці своє право рухатися в сторону Європейського Союзу вибороли під час Революції Гідності і це був очевидний і беззаперечний вибір народу. “Але після цього, як часто буває в історії, сталася смуга невикористаних можливостей”, – зауважив голова ЛОДА.

“Я дуже добре пам’ятаю момент, коли країни ЄС дали можливість для України вступу в дію своєї частини пріоритетів і преференцій швидше, ніж це зробила українська сторона. І сьогодні, коли минуло два роки з цього моменту, можемо чітко аналізувати про реалізовані і втрачені можливості, – сказав очільник області. – У тому числі аналізувати ці речі на прикладі Львівської області як найближчого регіону до кордону з ЄС і яка за своїм економічним потенціалом, структурою промисловості має абсолютно всі можливості, аби, з одного боку, як було проголошено на Економічному форумі, стати фабрикою Європи, а з іншого – щоб експортний потенціал нашої країни був скерований на ринки ЄС”.

Олег Синютка висловив побажання, щоб конференція мала прикладний характер і дала відповіді на запитання: чому ми не змогли реалізувати можливості і що потрібно зробити для того, щоб наша економіка використала потенціал величезного внутрішнього ринку ЄС.

Книгу “Поглиблення відносин між ЄС та Україною: Що, чому і як?” підготував міжнародний авторський склад експертів з Центру європейських політичних досліджень (CEPS) у Брюсселі та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій у Києві. Книга в деталях роз’яснює найбільш важливі положення політичної та економічної частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та для кожного окремого випадку показує зобов’язання, які взяла на себе Україна.

Слід зазначити, що конференція складалася з двох сесій: Політичні принципи та інституційний розвиток, ПВЗВТ та секторальна співпраця. Вона організована в рамках проекту “Розуміння угод про асоціацію ЄС і поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Україною, Молдовою і Грузією”, що реалізується консорціумом на чолі з Центром європейських політичних студій (CEPS) за фінансової підтримки SIDA та проекту “Підтримка реалізації угоди між Україною та ЄС про асоціацію” (Association4U), що фінансується ЄС.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*