Олег Синютка та В’ячеслав Кириленко обговорили з ректорами Львівських ВНЗ проблеми освітньої галузі

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко і голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка у четвер, 10 вересня, зустрілися з ректорами ВНЗ Львівщини. Засідання Ради ректорів відбулося у НУ “Львівська політехніка” під головуванням ректора цього університету професора Юрія Бобала.

“Соціально-економічна ситуація в країні є надзвичайно складною, – зазначив В’ячеслав Кириленко у своєму виступі. – Вона викликана насамперед агресією сусідньої держави. Цього року із бюджету на силові структури виділено 67 мільярдів гривень. Попри це є ознаки одужання економіки, припинилося падіння курсу гривні, є домовленості з кредиторами щодо відтермінування сплати державного боргу. У бюджеті на цей і наступні роки не передбачено зменшення витрат на освіту, культуру та медицину”.

Крім того, віце-прем’єр-міністр спростував чутки про скасування наступного року держзамовлення на прийом абітурієнтів у ВНЗ.

Своєю чергою голова ЛОДА Олег Синютка у розмові з ректорами закликав їх активніше впливати на настрої студентів і викладачів, спонукати молодь до розуміння ситуації, зваженості і відповідальності у своїх діях і вчинках. Адже ворог усіма засобами намагається послабити нашу країну зсередини.

Ректори порушили ряд питань, які безпосередньої стосуються сфери освіти. Як відомо, галузеві ВНЗ передано у підпорядкування Міністерства освіти і науки України.  ВНЗ передали, але активи, приміщення, земля залишилися за галузевими міністерствами. Йшлося також і про скорочення кількості годин на фізичне виховання, про необхідність врегулювати співвідношення балів ЗНО і результатів творчих конкурсів при вступі до мистецьких навчальних закладів, внесення змін до переліку спеціальностей у ВНЗ.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*