Олег Синютка підтримує організацію ІІІ Всеукраїнського джемборі Пласту на Львівщині

Сьогодні, 29 листопада, Олег Синютка зустрівся з комендантом ІІІ Всеукраїнського пластового джемборі Ксенією Балук та станичною станиці м. Львів Іванною Герус.

У межах зустрічі сторони обговорили відзначенння 30-річчя відновлення діяльності НСОУ «Пласт» в Україні.

Зокрема, поспілкувались про можливість організації на Львівщині ІІІ Всеукраїнського Джемборі –  традиційного  злету в таборових умовах.

Відтак, організатори хочуть зібрати пластунів та скаутів усіх вікових категорій та очікують понад дві тисячі учасників.

Зазначимо, що за роки незалежності в Україні відбулося два Джемборі.

Перше Всеукраїнське скаутське джемборі відбулось 15-25 серпня 1996 року поблизу Невицького замку на Закарпатті. У Джемборі взяло участь понад 700 учасників – пластуни України, Словаччини, Польщі, США, Канади та Німеччини, а також представники інших скаутських організацій України, Швеції, Молдови, Данії, Франції та Польщі.

Друге Всеукраїнське скаутське джемборі, яке було приурочене 20-й річниці відродження Пласту в Україні, відбулося 19-23 серпня 2009 року, поблизу села Нирків Заліщицького району Тернопільської області. На нього зареєструвались понад 1300 пластунів зі всіх куточків України, а також із США, Німеччини, Бельгії та Естонії. Серед учасників Джемборі були також скаути з Алжиру, Грузії та Польщі.

Ідея організації заходу на Львівщині є не випадковою, адже саме Львівщина була осередком заснування та відновлення Пласту в Україні .

Попередня дата заходу у 2019 році припадає на 21-24 серпня, а локація запланована неподалік Свіржського замку, що на Перемишлянщині.

 

Довідково:

В 1989 році в Україні почала відновлювати свою діяльність Національна скаутська організація України «Пласт».

У січні 1989 року при Українському Християнсько-Демократичному Фронті було створено секцію «Пласт».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*