Олег Синютка обговорив із депутатами Європарламенту питання децентралізації та функціонування ЦНАПів

У  понеділок, 16 травня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із делегацією комітету з питань контролю бюджету ЄС. Під час зустрічі йшлося  про використання коштів, залучених із фондів ЄС місцевими бюджетами Львівської області, здійснення реформи децентралізації і об’єднання громад, а також можливе фінансування інших проектів на території Львівщини.

Олег Синютка перш за все подякував усій європейській спільноті за підтримку України у боротьбі за незалежність. “Для Львівщини особливо важливим є  рішення Європейської комісії про надання Україні безвізового режиму, – наголосив очільник області. – То ж маємо великі сподівання, що його підтримають у Європейському парламенті”.

Керівник Львівщини також розповів  і про позитивний інвестиційний клімат на Львівщині та те, що у регіоні прагнуть запровадити стандарти ЄС і бути прикладом для всієї України. “На сьогодні вкрай важливим є продовження здійснення реформ, зокрема боротьба із корупцією та реформа  децентралізації і фінансова самодостатність громад”, – додав він.

За словами Олега Синютки, в області, зокрема на реформу децентралізації, кошти намагаються залучати й із зовнішніх джерел. Наголосив він і на важливості Проекту надання міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу “Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади”, який реалізовують і на території Львівщини.

Зазначимо, проект має на меті формування моделі типових ЦНАПів для малих населених пунктів та об’єднаних громад у контексті децентралізації шляхом впровадження та поширення кращих практик належного врядування.

Відповідно голова Комітету з питань контролю бюджету Європейського Парламенту Інгеборг Греслє пообіцяла проконтролювати залучення коштів   Україною та запевнила, що цей візит стане початком дуже важливої багаторічної співпраці між Україною та ЄС.

Поцікавилась представник ЄС також якістю та системою роботи ЦНАПів на території Львівщини і проектами, які є безпосередньо втіленням реформ в Україні.

Заступник голови Комітету з питань контролю бюджету Європейського Парламенту Дерек Воен також додав: “Необхідно, аби у ваших регіонах громади самі були впевнені у тому, на що вони хочуть витрачати гроші. Тому вам перш за все треба нарощувати адміністративні спроможності громад. Ми ж  готові вам у цьому допомогти”.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*