Оголошено переможців обласної премії в галузі культури, літератури,  мистецтва, журналістики та архітектури у 2014 році

16  грудня у Львівській обласній державній адміністрації  відбулося  підсумкове засідання журі у складі відомих діячів культури та мистецтва з присудження обласної премії у 2014 році.

На здобуття найвищої в області мистецької премії за вагомий внесок в українську культуру обласними організаціями національних творчих спілок, культурно-мистецькими закладами та іншими інституціями цього року представлено 25 подань.

Розгляд, обговорення та оцінка творів і робіт проводились журі у два конкурсні тури. Перше засідання журі з обговорення подань відбулося 20 листопада, а 16 грудня обговорили та визначили лауреатів цьогорічної премії  шляхом таємного голосування.

Так, лауреатами обласної премії в галузі культури, літератури,  мистецтва, журналістики та архітектури  2014 року у наступних номінаціях стали:

Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського: Шмагало  Ростислав Тарасович – за монографію «Енциклопедія художньої культури. Мистецька освіта: бібліографія, документи, теорія. 4000 джерел бібліографії. 300 фотодокументів. 1000 термінів. – Львів: ЛНАМ, 2013. – 520 с., іл.» та 6 праць написаних  у співавторстві протягом 2012-2014 років.

Музейна справа і збереження культурної спадщини – імені Іларіона та Віри Свєнціцьких: Скоп Орест Андрійович – за вагомий внесок у розвиток музейної справи Львівщини.

Поезія – імені Маркіяна Шашкевича: Шалата Михайло Йосипович – за книги віршів «Перед Покровою», «Ім’я Шашкевича» .

Проза – імені Богдана Лепкого: Яворська Ольга Йосипівни – за книгу «Незабуте».

Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка: Пилипчук Святослав Михайлович – за монографію «Фольклористична концептосфера Івана Франка».

Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького: Кипріян Мирон Володимирович – за сценографічні роботи у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької, створені протягом останніх трьох років.

Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола: Чумарна Марія Іванівна – за книгу «За тебе молюсь… Штрихи до портрета пророка».

Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича: Божик Олександр Анатолійович – за активну суспільно-громадську та концертну діяльність, популяризацію музичного мистецтва серед широких верств населення, участь у благодійних проектах та представлення українського мистецтва у світі.

Образотворче мистецтво – імені Івана Труша: Косатий Олексій Михайлович – за творчі роботи у галузі станкового живопису, створені протягом останніх трьох років.

Народна творчість – імені Анатолія Вахнянина: Мартинович Оксана Ярославівна – за твори з димленої, лощеної кераміки.

Дизайн – імені Олени Кульчицької: Турчин Віктор Ігорович – за новації в графічному дизайні по формуванню інформативно-комунікативного середовища, систем візуальної комунікації і реклами Львівщини.

Архітектура – імені Івана Левинського: Колектив: П. Гаврилов, О. Ярема, В. Лаврін, В.Стах, Х. Клизуб – за об’єкт архітектури – готельно-офісний комплекс на розі вул. Гнатюка-Наливайка у м. Львові.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*