Одноразова матеріальна допомога, списання податкового боргу: набрав чинності пакет законів про допомогу бізнесу

10 грудня набрали чинності закони щодо підтримки бізнесу на період карантину. Вони були ініційовані Президентом України Володимиром Зеленським. Яку підтримку передбачають – в інформації від департаменту економічної політики Львівської ОДА.

Закон «Про внесення змін у статтю 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (№4431)

Він передбачає виплати із Фонду боротьби з коронавірусом підприємцям, бізнес яких не може працювати, або ж має збитки в умовах карантину.

Це:

– надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів;

– надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників;

– одноразову компенсацію суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих осіб.

Закон «Про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-22»

Документом передбачені виплати з бюджету у 2020-2021 роках одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тис грн застрахованим особам, які втратили частину доходу через введення карантину.

Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS-CoV-2».

Закон передбачає:

– списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 01.11.2020;

– відстрочення до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків-фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800 гривень;

– списання пені та штрафних санкцій у разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу за основним платежем упродовж 6 місяців з дня набрання чинності Закону (крім визначених Законом випадків);

– не оподатковування податком на доходи фізичних осіб та податком на прибуток підприємств доходи (матеріальну допомогу, компенсації), отримані відповідно до Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період встановлення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»;

– звільнення платників єдиного податку першої групи від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року;

– звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску платників єдиного податку першої групи в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе, та визначити, що такі періоди включаються до страхового стажу

Виплата допомоги для ФОПів на дітей до 10-и років

Відновили також і виплату допомоги на дітей до 10-и років ФОПам. Це підтримка, яка діяла під час весняного карантину. Ті, особи, які отримували виплату допомоги у травні-серпні 2020 року, таку допомогу будуть отримувати і надалі. Нову заяву та документи подавати повторно не потрібно. ФОПам, які ж вперше хочуть отримати таку допомогу необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення, за місцем проживання до 15 грудня 2020 року з пакетом необхідних документів.

Окрім цього, планують відновити кредитні канікули, компенсацію по безробіттю. Всі витрати на допомогу бізнесу фінансуватимуть з коронавірусного фонду.

А також, дія Програми із часткового безробіття, державної програми доступних кредитів 5-7-9%

«Завдяки потужній інформаційній роботі Центру зайнятості та дотичних структур підприємці Львівщини активно користувались можливостями Програми із часткового безробіття. Зокрема, за цим показником область посіла перше місце в Україні. Так, станом на початок листопада на Львівщині державні преференції у вигляді допомоги по частковому безробіттю вже призначили приблизно 19 тисячам роботодавців та фізичним особам-підприємцям. Загалом компенсаційні кошти для допомоги з часткового безробіття вже призначені 40276 особам», –  розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Активними є підприємці й в реалізації державної програми доступних кредитів 5-7-9%. Це урядова антикризова фінансова підтримка підприємців, яка передбачає можливість отримання кредитів на інвестиційні цілі, фінансування оборотного капіталу суб’єкта підприємництва та рефінансування заборгованості за кредитом.

Програма має три складові. Перша – це компенсація відсотків. Тут новостворені та вже діючі малі та мікропідприємства можуть отримати інвестиційний кредит та кредит на поповнення обігових коштів для реалізації власного інвестиційного проекту під ставку 5-7-9 % річних.

Другий компонент – кредитні гарантії. Їх надають за кредитами малим підприємствам, які не володіють достатнім розміром майна для передачі його в забезпечення за кредитом або характеризуються підвищеними кредитними ризиками, наприклад, як новостворені підприємства.

Третій – антикризовий компонент. Малі підприємства можуть отримати 5-річні кредити на інвестиційні проекти з виробництва ліків, медичних виробів та обладнання і 2-річні кредити на поповнення обігових коштів для покриття витрат на оплату праці, орендні та комунальні платежі на суму до 3 мільйонів гривень з компенсацією відсотків до рівня 3% річних.

Антикризова програма також дає можливість рефінансувати існуючий кредит із компенсацією від держави повної суми відсотків (до рівня 0% річних для позичальника) до 31 березня 2021 року.

Так, за кількістю виданих кредитів Львівщина посідає 1 місце по Україні. Станом на кінець жовтня, за увесь час дії Програми, в області 8 банків-учасників видали вже 477 кредитів на суму понад 956 млн грн.

«Починаючи із квітня цього року, було внесено низку законодавчих змін до Програми доступних кредитів 5-7-9 %. Зокрема, це пом’якшення вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу. Також було знято обмеження щодо напрямків використання коштів та максимальної суми кредиту. Все це дозволило значно здешевити, а головне, зробити доступнішим кредитний ресурс для українського бізнесу», – пояснили у департаменті економічної політики.

Та додали, що оскільки бізнесу в умовах карантину дуже складно, програми підтримки, як державної, так і на рівні області, покликані допомогти малим та середнім підприємцям пережити цей час з мінімальними втратами та зберегти робочі місця.

«На жаль, на сьогодні карантинні заходи – найбільш дієвий інструмент для розірвання ланцюгу захворювання та збереження життя людей. Сьогодні ж держава працює над тим, щоб обрати таку модель карантинних заходів, яка не допустить перевантаження медичної системи та водночас дозволить забезпечити функціонування економіки», – наголосили в департаменті.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*