Одне з пріоритетних напрямків роботи Львівської ОДА у 2013 році – збереження дерев’яних церков області

Питання збереження та реставрації дерев’яних церков у Львівській області слід перевести в площину реалізації як одного з пріоритетних напрямів діяльності  Львівської обласної державної адміністрації  на 2013 рік, – на цьому наголосив голова Львівської ОДА  Віктор Шемчук 8 квітня під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів Львівської ОДА.

Віктор Шемчук дав доручення підготувати спільний лист Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської обласних державних адміністрацій та обласних рад  до Кабінету Міністрів України та до профільних комітетів Верховної Ради для термінового виділення коштів на реставраційні роботи тих церков, які знаходяться в аварійному  стані.

«Також ми можемо розраховувати і на кошти, які готовий виділяти Євросоюз в рамках  транскордонного співробітництва. Адже відродження дерев’яних церков – це один з тих аспектів, який дасть новий поштовх для ще більшого розвитку туризму в області, зокрема польська сторона запропонувала розробити тури по церквах Карпатського регіону», – підсумував В.Шемчук.

Нагадаємо, на території Львівської області розташовано 1235 культових споруд, серед них – 999 споруд (церкви та дзвіниці) – пам’ятки архітектури, з них 398 – національного значення, 601 – місцевого значення.

Особливе місце в історико-культурній спадщині області займають пам’ятки дерев’яної сакральної архітектури, їх на території області – 611 об’єктів.

Протягом 2006-2012 рр. на замовлення управління охорони культурної спадщини була виготовлена проектрно-кошторисна документація ліквідацію аварійного стану та реставрацію на 21 дерев’яну церкву або дзвіницю. Завершені роботи на дзвіниці церкви св. Духа у Потеличі Жовківського р-ну, церкві св. Онуфрія у Волі Глиницькій Яворівського р-ну, дзвіниці церкви св. Миколая у Кам’янці Бузькій. В процесі реставрації перебувають церкви в Черепині Пустомитівського р-ну, Моршині , Дрогобичі (церква св. Юрія), Старій Скваряві Жовківського р-ну, Бережниці Жидачівського р-ну, дзвіниця у Побужанах Буського р-ну, Лонях Перемишлянського р-ну. Ще на дванадцятьох об’єктах дерев’яної сакральної архітектури, на яких виготовлено ПКД, роботи не починалися.

Міністерством культури, Міністерством закордонних справ, Національною комісією України в справах ЮНЕСКО разом з Міністерством культури Республіки Польща проведено роботу з підготовки спільної транскордонної номінації – “Дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі”, з метою внесення найбільш цінних пам’яток дерев’яної сакральної архітектури до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Робочою групою, до якої увійшли українські та польські спеціалісти, було обрано 16 об’єктів: по 8 з територій кожної країни. У вісімку українських пам’яток увійшло чотири з Львівщини та по дві із Закарпаття та Прикарпаття.

У Львівській області – це церкви:
–  св. Юрія XVI-XVII ст. у Дрогобичі;
– Пресвятої Трійці 1720 р. у Жовкві;,
– Собору Пр. Богородиці 1838 р. у Маткові Турківського р-ну;
– Зіслання св. Духа 1502 р. у Потеличі Жовківського р-ну.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*