Обличчя АТО. Волонтери, які рятують життя іншим

Андрій Дякович (позивний “Борис”), Юрій Подебрий (позивний “Удав”) та Микола Рябушко (позивний “Капелан”) – троє різних чоловіків, різних за віком, за світосприйняттям, з різними долями та родом діяльності. Здавалося, що може об’єднувати трьох різних львів’ян окрім того, що вони земляки?! Здається, нічого. Та поєднує їх одне страшне слово – війна.

У них одна місія на трьох – порятунок поранених військових у зоні бойових дій. Вони ризикують своїм життям, бо знають, що їм потрібно врятувати чуже життя, життя хлопців, які мужньо захищають Україну, і байдуже, що над їхньою головою постійно свистять кулі, а під ногами у будь-який момент може розірватися снаряд. Таких як “Борис”, “Удав” і “Капелан” не багато, і вони завжди залишаються у тіні, але вони є надійним тилом для наших бійців.

Вони були активними учасниками Майдану. В якийсь момент доля звела цих чоловіків із громадським формуванням “Рабів до раю не пускають”, де вони і познайомилися. Стали волонтерами, почали їздити до Києва, активно брали участь у патрулюваннях вулиць Львова. А коли у країні розпочалися військові дії, волонтерська діяльність цих чоловіків плавно перетекла з Майдану на схід України.

Волонтери втілили у життя ідею щодо створення офіційної медичної роти, яка “витягуватиме” поранених бійців із поля бою.

Базується медична рота при лікарні в місті Артемівськ та поширює свою діяльність на весь сектор “С”. До її складу входять лікарі, волонтери та журналісти. Андрій, Юрій, та Микола, є водіями санітарних машин. Окрім того, Андрій Дякович є командиром відділення зі збору та евакуації поранених, а Юрій Подебрий – командир взводу забезпечення.

“До складу роти входять люди з різних регіонів України, навіть пакистанець є. Майже половину цих людей є добровольці зі Львівщини, бо з цього регіону люди найбільш патріотично налаштовані, – каже Юрій з позивним “Удав”. – Також із нами працюють місцеві лікарі, волонтери. Вони дуже хороші люди, допомагають нам, надають всебічну допомогу”.

Працювала окрема медична рота ім. Пирогова з сектору “С” у  Попасній, Дебальцевому, на Горлівському напрямку і аж до Лисичанська.

“Біля Дебальцевого у нас був медпункт, в якому ми надавали допомогу постраждалим. До речі, цей медпункт потрапив в оточення, коли бойовики намагалися створи “Дебальцевський котел”, – мовить далі Андрій із позивним “Борис”. – 8 лютого мене контузило разом із “Капеланом”, вибухнула міна. Наступного дня, 9 лютого, підірвалися наші побратими “Кавказ”, “Кащей”, “Тарпан” та медик Тарас. Після того ми одягнули бронежилети і дві доби були на ногах, бо намагалися прорватися до цих хлопців, які підірвалися на фугасі”.

Хлопці зізнаються, що ті дні для них були найважчими в АТО та загалом у їхньому житті.

Та на це побратими не зважають – у них немає часу думати про себе і своє життя, бо щодня їм доводиться рятувати життя з десяток військовослужбовців, а іноді й мирних мешканців.

Зараз у волонтерів на Донбасі нова ідея – розширити їхню медичну роту до рівня підрозділу. А для цього їм потрібні ще медики, волонтери – водії, механіки, кухарі. Бо зараз медична рота налічує 52 чоловіка. Тож усі бажаючі можуть вступити до лав медроти, звернувшись до штабу “Рабів до раю не пускають”.

Волонтери медичної роти ім. Пирогова переконують, що у зоні АТО їм усього вистачає – одягу, продуктів, необхідних для надання першої медичної допомоги медикаментів. У разі потреби хлопці обмінюються між собою, або іншими військовими підрозділами. Але залишається необхідність у реанімобілях, джипах, адже у зоні АТО вони постійно ламаються, їх обстрілюють, вони підриваються. Тож рятівники вдячні небайдужим співвітчизникам, коли у них з’являється бодай ще один чотириколісний залізний помічник  завдяки якому вони зможуть оперативно «витягувати» українських бійців із поля бою.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*