Обличчя АТО. Львівський волонтер-парамедик “Шаман”

Юрію Бондару на прізвисько “Шаман” – трохи більше за тридцять. Уже рік його можна зустріти в найгарячіших точках України. За весь цей час удома у Львові був від сили 2 місяці, заїжджав у різні періоди на пару днів, максимум на тиждень.

Але навіть удома Юрій на зв’язку з передовою – йому постійно телефонують звідти. На всіх блокпостах першої лінії в телефоні є номер “Шамана”, тому що там знають: він – той, хто врятує і вивезе.

“В АТО дуже велика проблема зі своєчасною евакуацією поранених бійців. Немає для цього достатньо броньованого транспорту, щоб можна було забирати поранених прямо під час бою, – каже напарник Шамана, хірург з Києва Вадим. Там, де справляються з евакуацією поранених швидкі ЗСУ та МО, Юра не відсиджується”.

Волонтерство Юрія почалося на Майдані. А навесні минулого року поїхав на фронт. Але зброї до рук вирішив не брати – а стати водієм “швидкої”.

Його робота – майже щоденний ризик своїм життям. Він дислокується в місцях, де ідуть найгарячіші бої, і вивозить поранених. Медикаменти зазвичай привозять інші волонтери. А от кошти на дизель, їжу треба збирати самому.

Зараз Юра в Авдіївці. Допомагає не тільки військовим, але й цивільному населенню. 14 травня в Авдіївці через обстріл міста з боку сепаратистів серйозно поранило дитину. Лікар попросив довезти її до лікарні в Димитрове саме львів’янина.

Про “Шамана” кажуть, що це та людина, яка може заїхати випадково до сепаратистів, вийти, наче нічого не сталося, попросити цигарку, сісти в автівку та швидко поїхати – поки вони не зрозуміли, що сталося. Траплялося, що його помилково викликали ще до закінчення бою. Він приїжджав і потрапляв під самісінький обстріл на своєму білому з червоним авто – така яскрава мішень. Осколки зачіпали його реанімобіль.

І хоча про хоробрість “Шамана” ходять легенди, від самого Юрія й лещатами не витягнеш “геройських розповідей”.

За більше ніж рік, проведений у зоні АТО, “Шаман” бачив багато: і “перемир’я”, і активні фази.

За цей час у бортових журналах “Шамана”, куди він записує, кого, звідки і коли вивіз, – уже більше 500 записів.

Звичайні канцелярські зошити. Звичайні імена звичайних українців. Імена тих, кого вдалося врятувати. Імена тих, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність держави. Звичайні імена цивільних українців, які стали жертвами цієї війни.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*