Обличчя АТО. Командир “Залізного” батальйону

Для результативного армійського командира його бійці важать завжди значно більше, ніж просто рядок прізвищ у списку особового складу. Підлеглі цінують і поважають командира тоді, коли він викладається для них на сто відсотків: де потрібно – розкаже та навчить, якщо необхідно – допоможе та підтримає, а іноді і сам звернеться за порадою. І, звичайно, береже своїх хлопців у бою: втрат у батальйоні практично нема.

Павло С. із радіопозивним “Барс” саме з таких армійських командирів. Його батальйон – один із кращих підрозділів у знаменитій 24-й окремій механізованій Залізній бригаді Збройних Сил України, яка у складі сил сектору “А” обороняє Луганщину від терористичної навали.

Зауважимо, що комбат – кадровий військовий із високим рівнем професійної підготовки. Свого часу цей старший офіцер пройшов усі ланки командирських посад – аж до заступника командира дивізії. Потім звільнився за вислугою років. Однак, знову став до військових лав, призвавшись за мобілізацією. Здавалося б, йому працювати у вищих штабах, але… він попросився на передову. Разом з іншими офіцерами комплектував свій батальйон у пункті постійної дислокації. А згодом – вирушив із ним на Схід.

“У мене в батальйоні різні люди: є прості трудяги, а є й кандидати наук, – розповідає офіцер. – До прикладу, корегувальником вогню артилерії є викладач математики. Усі формули, які зараз артилеристи призвичаїлись обраховувати на електронних планшетах за допомогою спеціальних програм балістичних калькуляторів, він видає, зробивши усі обчислення подумки. І жодного разу не схибив”.

На опорних пунктах усі зайняті справами. Частина особового складу чергує на бойових позиціях, спостерігає за діями противника. Решта – займаються заходами повсякденної життєдіяльності, готують обід. Але в кожного під рукою зброя, засоби захисту. І зовнішньо неквапливі бійці враз готові зайняти бойові позиції у відповідності до бойового розрахунку.

“Скоро мине рівно рік, як триває наша служба, – каже командир батальйону. – Хотілося б, щоби держава відповідально поставилась до питань демобілізації та оформлення бійцям батальйону усіх необхідних документів. У тому числі і для отримання статусу учасника бойових дій. Хлопці доволі часто про це говорять і переймаються цим питанням. А я, як командир, повинен бути упевненим, що вони отримають належне за законом. Тоді і служити і ворога бити легше”.

На бойових позиціях батальйону навіть люди, які не були пристосовані до війни, змогли навчитися воювати, сприймати воєнні труднощі та негаразди. На запитання про те, чи втримають солдати-піхотинці зайняті позиції, майже кожен відповідає: “Ми ж “Залізна” – прорвемось!”

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*