Об’єкти культурної спадщини області повинні отримати нове життя, – В.Шемчук

IMG_415311

«Ми зобов’язані зробити все, щоб  об’єкти культурної спадщини  на Львівщині отримали нове життя», – наголосив сьогодні, 22 травня, голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук під час огляду  пам’ятки  архітектури XV ст. «Свірзький замок» що в Перемишлянському районі.

Зазначимо,  з 1978 року замковий комплекс було передано в довготривалу оренду Союзу архітекторів СРСР.  Тут планували створити Будинок творчості архітекторів. На даний час замковий комплекс перебуває на балансі управління охорони культурної спадщини ЛОДА. До складових замкового комплексу входять паркова зона, міст, руїни оборонної вежі та замкові приміщення і споруди. Площа замку близько 3500 кв.м. Площа території замку 25,14 га.

«Протягом десятиліть  тут ніхто нічого не робив. Цей замок включений в Золоту підкову Львівщини і він мав би мати хорошу перспективу», – сказав В Шемчук.

Він також наголосив на тому, що слід не тільки зберігати те, що є, але й прописати реальний план дій, щоб замок дійсно запрацював. «Якщо ми не можемо утримати те, що отримали в спадщину, то про який розвиток суспільства ми можемо говорити. Необхідно спочатку навчитись берегти те  що є,  і використовувати його ефективно», – підкреслив керівник області.

Оскільки Спілка архітекторів України вже тривали час не проявляє ніякої економічної активності, Віктор Шемчук дав доручення місцевим органам влади подати клопотання перед Кабінетом Міністрів України про повернення Свірзького замку в власність району чи області.

«Або Спілка архітекторів щось робить, або ми будемо ініціювати, щоб замок передали громаді», – резюмував В.Шемчук.

Додатково зазначимо, що загалом голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук озвучив два реальних шляхи для економічного розвитку Перемишлянського району – сільське господарство і туризм.

Довідка:

Свірзький замок датується ХV століттям, а стиль його будівлі  – Ренесанс. Офіційною датою закладення замку вважають 1484 рік. Пізніше, у І-й половині ХVI ст., в замку проводилася реконструкція, про що свідчить дата над порталом – 1530 рік. В інтер’єрах внутрішніх приміщень замку збереглися кам’яні різьблені портали з ренесансовим орнаментом.

Під час Першої світової війни у 1914 р. замок був перетворений у руїни. Повністю згоріли дерев’яні дахи і перекриття, обладнання і багата бібліотека. Згодом замок був реставрований, але всі будівлі відновити не вдалося.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*