Обговорення ініціативи щодо утворення гірського Турківського району

Изображение 052Сьогодні, 29 липня, голова районної державної адміністрації Василь Гакавчин провів нараду з питань виконання Плану заходів з проведення обговорення в районі змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.

Під час наради обговорились пропозиції змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади:

  1.  Абзац 8 ст. 140 пропонуємо викласти в такій редакції: особливості організації місцевого самоврядування в містах Києві, Севастополі та населених пунктах, яким надано статус гірських, визначаються окремими законами України.
  2. Що стосується територіальної організації влади в Україні пропонуємо при проведенні територіальної реформи в Україні підтримати ініціативу про утворення гірського Турківського району (площа 3909 кв. км, населення – 177,1 тис. чол.) з населених пунктів Львівщини, яким надано статус гірських, в межах Турківського (площа – 1193 кв. км, населення -50,3 тис. чол.), Старосамбірського (площа – 1245 кв.км, населення -79,3 тис. чол.) та Сколівського (площа -1471 кв. км, населення – 47,5 тис. чол.) районів з таких підстав:
  3.  Населені пункти даних районів (Турківського – 100%, Сколівського майже 100 %, Старосамбірського – 50 %) відповідно до Закону «Про статус гірських населених пунктів» мають статус гірських. Цим законом визначаються основні засади державної політики щодо розвитку гірських населених пунктів та гарантії соціального захисту громадян, що у них проживають, працюють або навчаються. Комплексне забезпечення соціально-економічного розвитку даних населених пунктів, яким надано статус гірських, можливе тільки в єдиному адміністративному районі.
  4. Турківський район розміщений в центрі даних територіальних одиниць. Відстань від м.Турка до м. Старий Самбір – 46 км, до м. Сколе – 80 км (ця відстань може бути скорочена до 50 км вразі завершення будівництва автодороги протяжністю до 5 км від с. Буковинка Турківського району до Завадка (Задільське) Сколівського району, між якими зараз відсутнє дорожнє сполучення, хоча в 60-х роках минулого століття вказані населені пункти Сколівщини належали до Турківського району і між ними було сполучення. Це б дало можливість також з’єднати спортивний центр Тисовець Сколівського району з Західним реабілітаційно-спортивним центром Національного комітету спорту інвалідів України (с. Верхнє Турківського району), що сприяло б значному покращенню розвитку туризму в регіоні.
  5. У 1998 році під час виборів до Верховної Ради місто Турка було центром виборчого округу, куди входили виборчі дільниці Турківського, Самбірського, Старосамбірського та Сколівського районів, що було значно зручніше для роботи виборчих комісій та органів місцевої влади, ніж коли у 2002 році центром виборчого округу стало місто Старий Самбір.
  6. В історичному плані ще за часів Австро-Угорщини у 1856 році Турка була центром повіту, до якого належали територія сучасного Турківського, гірська частина теперішнього Старосамбірського та ряд сіл Сколівського районів. Спочатку його називали Турецьким, пізніше Турчанським і тільки в Указі Президії Верховної Ради СРСР від 4 грудня 1939 р., в якому перераховувалися утворені на території Західної України нові області і повіти, він називається Турківським. А районом він почав називатися згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 січня 1940 р., за яким до нього відійшло тільки 38,8 % території колишнього повіту.
Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*