ОБЕРЕЖНО, ОЖЕЛЕДИЦЯ!

Серед найбільших неприємностей які можуть підстерігати людей взимку це лід, сира земля та інші слизькі поверхні. І якщо для когось це закінчується синцями, забоями то для інших це місяці знаходження на лікарняних ліжках. Тому заходи попередження мають велике значення для запобігання травмувань.

Наліпіть на підошви лейкопластир – це метод доступний, дешевий але не надійний. Лейкопластир швидко відпадає.
На період ожеледиці відмовтеся від високих підборів. Але не великі підбори теж іноді ковзають. Що робити? З шматка гуми з рифленою поверхнею  зробіть декілька насадок на підошву і за допомогою клею прикріпіть їх на найбільш небезпечні ділянки – підбори і центр стопи. Ще краще звернутися до взуттєвої майстерні щоби зробити суцільну насадку на підбори і підошву.

Якщо ви все таки впали забилися відвідайте лікаря. Медики часто стикуються з випадками, коли пацієнти приходять з переломами через декілька днів після травми – лікувати їх набагато складніше і довше. Не займайтесь самолікуванням, а довіртеся фахівцям. Пам’ятайте, що особливо небезпечні падіння на спину і на обличчя, можна отримати струс мозку.

Ходіть по льоду правильно: розташовуйте ногу на всю стопу, а не на її частину, корпус трохи нахиляйте уперед, не тримайте руки в карманах, ноги трошки розслаблені, руки вільні.

Дивіться не тільки собі під ноги, але і на оточуючих – на вас можуть впасти інші. Крім того взимку з карнизів і дахів нерідко падають великі бурульки і стають причиною небезпечних травм.

Намагайтеся не носити тяжких сумок – це додатковий фактор який збільшує ризик травмування.

Не забувайте про техніку падіння, думайте в першу чергу про себе, а не про речі. Якщо Ви підсковзнулися, відразу необхідно присісти, щоб зменшити висоту падіння. В момент падіння напружте м’язи, а торкнувшись землі перекотіться, зменшуючи силу удару. Не виходьте на вулицю в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь знижує концентрацію уваги і зменшує чутливість.

По статистиці, велика кількість травмованих, замерзлих і хворих поступає в медичні заклади в тому числі і в морги – саме внаслідок зловживання спиртним. Часто люди під хмільком відразу  не можуть оцінити ступень пошкодження від падіння із-за чого не звертаються за допомогою своєчасно. Людям похилого віку не потрібно виходити на холод і мороз без необхідності. У зрілому віці переломи найбільш небезпечні – вони тривало і тяжко зрощуються і рідко виліковуються без наслідків. Якщо на вулицю вийти необхідно то потрібно підстрахуватися паличкою з гумовим наконечником. Не ходіть самі, ходіть там де багато людей. У випадку падіння Вас швидко побачать і нададуть допомогу.

Перша допомога при вивиху.

Вивих це стійке зміщення суглобних кінців кісток. Основними ознаками травматичного вивиху є різкий біль, зміна форми суглоба, неможливість рухів в ньому або їх обмеження. Ні в якому випадку не вправляйте вивих самостійно – це може призвести до додаткового травмування.

Забезпечте суглобу спокій за допомогою шини або будь яким іншим способом. Прикладіть до пошкодженого місця холод. При відкритому вивиху накладіть стерильну пов’язку. Як можна скоріше доставте постраждалого до лікаря – він повинен вправити вивих у перші години після травми.

Перша допомога при забоях.

В перші дві доби прикладайте до місця забою холод, потім тепло. Протягом декількох днів дотримуйтесь щадного режиму навантаження, збільшуйте його по мірі зменшення болю і набряку.

Змащуйте пошкодження місце маззю від забоїв, якщо у Вас не має до неї протипоказань.

Перша допомога при переломах.

Ні в якому разі не намагайтеся самі вправляти кістки при закритому або відкритому переломах. Зупиніть кровотечу якщо вона є. При венозній і артеріальній  кровотечі накладіть джгут, підклавши під нього записку в якій вказано час накладання джгута. Джгут необхідно ослабляти кожну годину, даючи крові можливість витікати з рани. При капілярній кровотечі достатньо стерильної пов’язки. Забезпечте постраждалій ділянці тіла нерухомість – навіть якщо ви не впевненні, що перлом є, краще підстрахуватися.

При закритому переломі шину накладайте на одежу і взуття, якщо є підозра на відкритий перелом або іншу рану – одежу необхідно розрізати і накласти чисту пов’язку. Не стягуйте бинти занадто сильно, щоби не порушити кровообіг. Шина не повинна бути занадто короткою  – фіксуйте два ближчих до перелому суглоба. При відсутності шини або підходящих для шини предметів (палка і т.д.) постраждалу ногу можна прив’язати до здорової, а постраждалу руку підвісити на хустку, зробивши з неї кут.

Як можна скоріше відправте постраждалого в травм пункт або лікарню. При транспортуванні дотримуйтесь обережності, забезпечуючи постраждалому максимальний спокій.

Дотримуючись правил безпеки Ви оберігаєте себе від травмування!

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*