Новояворівську потрібен Будинок воїна, – Юрій Холод

На Яворівщині планують створити перший Будинок воїна – для тих, хто служив та служить у війську, а також їхніх родин. Така ініціатива належить представникам місцевої громадської організації “Спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих Яворівщини”.

Сьогодні, 1 червня, з ними зустрівся заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Волонтерський рух у Новояворівську активно діє з 2015 року. До згаданої ГО у різний час належало біля 300 небайдужих, військовослужбовців, спеціалістів-психологів тощо. Вони збирали кошти та матеріальну допомогу українським військовим, а найбільше, звісно, 24-ій окремій механізованій бригаді імені короля Данила, яка дислокується у Яворові.

Наразі громадська організація нараховує 70 активних членів. Одиними з лідерів її є психолог Мар’яна Салашник та контрактник ЗСУ Василь Калиш.

Майже 5 років волонтери Яворівщини збирають волонтерську допомогу у приміщенні в самому центрі Новояворівська (вулиця Шевченка, 2). Тут плели маскувальні сітки, тут зібрали виставкову експозицію з тих артефактів, які військові привозили з фронту, тут час від часу відбуваються зустрічі з психологами для демобілізованих військовослужбовців, родин військових та загиблих.

“Ми також допомагаємо ветеранам оформляти документи на отримання земельних діняток або надаємо правову допомогу. Так звичайна волонтерська робота переростає у щось інше, в щось навіть більше, ніж реабілітаційний центр. І в цьому є велика потреба. Але мусимо розуміти, що для такої комплексної і системної роботи, потрібні ресурси, приміщення і команда. Тому ми пропонуємо міський чи районній владі вирішити це питання організаційно і нормативно”, – каже Мар’яна Cалашник.

На думку заступника голови Львівської ОДА Юрій Холода, йдеться про створення повноцінного Будинку воїна.

“Думаю, це питання дуже на часі. Ми не можемо говорити про повагу і вдячність нашим воїнам, якщо не створимо на всіх рівнях належних умов, аби кожен із них почувався потрібним і своїм для громади. На Яворівщині понад 500 військових, які захищали та захищають Україну. Тут базується військова частина. Ці хлопці і чоловіки мусять мати, куди звернутися по правову, психологічну чи матеріальну допомогу. До того ж, подібного Центру воїна, наскільки мені відомо, на Яворівщині наразі нема”, – зазначив Юрій Холод.

Наразі приміщення місцевого волонтерського центру АТО перебуває на балансі міської ради Новояворівська. Крім реабілітаційного та правового центру, тут планують розмістити спортзал. Та все це стане справді всерйоз і надовго, якщо відповідні рішення про створення міського чи районного Будинку воїна приймуть депутати міської або районної ради.

До слова, на нинішній зустрічі у волонтерському центрі були також голова міської ради Новояворівська Василь Муравель, голова Яворівської РДА Андрій Шумський, його заступник Віталій Денега та заступник голови районної ради Володимир Мацелюх.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*