На Турківщині відзначать 202-гу річницю з дня народження Великого Кобзаря

imagesКожного року, у березневий день ми  збираємось, щоб спом’янути добрим словом Предтечу нашої Свободи – Тараса Шевченка.

Він безсмертний, як саме життя, тому став нашою долею і заповітом. І на сторожі правди, любові й честі стоїть його слово.

Доля вділила Тарасові небагато років життя. Але воно від народження до смерті було наче живим віддзеркаленням долі його народу. Наче сама Доля України показово вмістилася у ньому.

Це був надзвичайно освічений чоловік. І до цієї освіченості додавався унікальний розум і праведна душа.

Шевченко  і його геніальність – це сила, яка об’єднує  українців у цілому світі. Те, що об’єднує минуле, сьогодення і майбутнє.

Пророча сила поезії Шевченка тому й пророча, що завжди стосується того часу, в якому цю поезію сприймаємо. Геніальність і актуальність Шевченкової Музи, яка сьогодні говорить про долю України, про найважливіші людські чесноти, про тих, які нині намагаються занапастити нашу землю, не маючи нічого святого в душі.

Кожна епоха перечитує геніальні твори великого Кобзаря, відшукує в них те, що співзвучне дню сьогоднішньому, передбачення на день грядущий.

Шевченків «Кобзар»… Це Біблія українського народу, це книга, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою. Народ, який має такого поета, як Шевченко, і таку вічну книгу, як «Кобзар» – безсмертний.

Читаймо Кобзаря, прагнімо дорости до розуміння Шевченкової відповідальності за націю, державу, за народ. Говорімо про державницьку ідею з високих трибун мовою Тараса, станьмо стіною на захист національних святинь.

Тож, дай нам Боже, Шевченкової мудрості, духу твердості, віри в  майбутнє, щоб збудувати Україну, про яку мріяв Пророк.

Нехай живе під сонцем любові вічна Шевченкова весна, і справдиться найсокровенніша поетова надія на спасіння України.

Шановні мешканці Турківщини!

Запрошуємо вас взяти участь в урочистій академії, приуроченій 202-ій річниці від Дня  народження Тараса Шевченка, яка відбудеться  9 березня 2016 року  о 16 годині у приміщенні культурного центру “Україна”.

У концертній програмі виступлять колективи художньої самодіяльності району.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*