«Ніхто не залишиться без допомоги», – заступник Міністра охорони здоров’я на зустрічі із представниками медіа області

Сьогодні, 22 березня, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбулася зустріч заступника Міністра охорони здоров’я України  Олександра Лінчевського із журналістами обласних медіа. У центрі зустрічі – складові медичної реформи, серед яких автономізація медичних закладів, обов’язки та кваліфікація лікарів, взаємодія лікар-пацієнт, професійне ліцензування. Окрім цього, порушили питання реформи медичної освіти та проблему трансплантації в Україні.

«Автономізація медичних закладів дозволяє керівнику закладу розпоряджатись грошима, які приходять, він самостійно робить те, що є кращим, а відтак, до прикладу, зекономлені кошти можна в подальшому скерувати  для лікарні та пацієнтів. Також головний лікар через цей же механізм може реагувати на потреби пацієнтів. Поліклініка, яка є автономізованою, сама стає господарником, й вирішує і фінансові, і організаційні питання і це дуже важливо. І тоді набагато простіше відбувається комунікація: ви приходите в поліклініку і поліклініка має змогу і всі інструменти відреагувати на потребу пацієнта», – зазначив Олександр Лінчевський.

Окремо зупинились на питанні підписанні декларацій із сімейними лікарями, яке стартує вже 1 квітня.

«Ніхто не запізниться, ніхто не залишиться без допомоги. Пацієнт завжди зможе підписати пізніше декларацію із лікарем. Більше того, якщо вам не подобається та поліклініка де ви підписали, ви через день можете передпідписати з іншою»,- наголосив Олександр Лінчевський.

«Дотепер фінансувався заклад і це гальмувало будь-який розвиток. Фінансуватися має не будинок, не кількість ліжок чи ставок, фінансуватися має допомога. Новий механізм фінансування передбачає фінансування там де працюють, там де допомагають», – додав заступник Міністра.

Як зазначив Олександр Лінчевський, зміни в національній системі охорони здоров’я не можливі без змін у сфері медичної освіти. Відтак, складовими цих змін він назвав встановлення мінімального прохідного балу ЗНО не нижче, аніж 150 для вступу на медичні спеціальності, механізм широкого конкурсу, а також єдиний державний кваліфікаційний іспит.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*