“Не можна допустити скорочення працівників, які опікуються дітьми”, – Максим Козицький

Сьогодні, 3 листопада, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася Всеукраїнська нарада з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей, зокрема щодо забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання.

У межах наради Денис Шмигаль наголосив на тому, що в умовах реформи децентралізації кардинально змінюються повноваження і функції спеціалістів як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування. Разом із здобуттям ресурсів, фінансів, а також повноважень, вони  стали відповідальними  за мешканців своєї громади, зокрема дітей.

«Формування районів призведе до процесу ліквідації РДА в їхньому нинішньому вигляді. У громадах також ще не сформовані відповідні соціальні служби. І в процесі формування виконкомів дуже важливим пріоритетом стає утворення служб захисту прав дітей на рівні громад і на рівні районів», – зазначив Денис Шмигаль.

Учасники наради закцентували увагу на важливості недопущення педчасного скорочення чисельності працівників обласних і районних державних адміністрацій, які піклуються про дітей.

“Маємо не допустити скорочення соціальних працівників. Такі відділи варто створити при всіх ОТГ. Так, забрати дітей з інтернатів і перебрати на себе опіку над ними – це велика праця і суттєве навантаження на місцеві бюджети. Бо ж найперше доведеться допомогти родинам, які опинилися у кризовій ситуації. Та вірю, що керівники громад візьмуть на себе таку відповідальність”, – зауважив голова Львівської обласної державної адміністрації.

Відтак, для того, аби не зупиняти соціальну політику під час формування нових райдержадміністрацій необхідно запровадити перехідний період, поки не буде створена Національна соціальна сервісна служба, яка забере на себе повноваження в соціальній сфері.

Як зазначив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, такий період триватиме щонайменше один рік, доки держава не гарантуватиме передачу виконання усіх цих функцій на місцевому рівні.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*