Наявність податкового боргу – загроза виключення з реєстру платників єдиного податку

Тривала наявність податкового боргу – загроза виключення з реєстру платників єдиного податку.

ФОП – платники єдиного податку зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів.

У разі продовження застосування спрощеної системи оподаткування така ФОП буде виключена з реєстру платників ЄП контролюючим органом.

Однак, у цьому випадку можливі нарахування додаткових податкових зобов’язань та штрафних санкцій за період неправомірного застосування спрощеної системи таким платником.

Таким чином, для таких ФОП є важливим здійснення контролю за наявністю навіть незначної, але тривалої заборгованості по податках і зборах.
Важливим для цього питання є і визначення терміну «податковий борг» –  це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені.

Детальніше ч. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298, п. 299.10 ст. 299, п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*