«Національне бюро фінансової безпеки захистить український бізнес», – Ніна Южаніна

Сьогодні, 2 квітня у Львівській ОДА презентували законопроект № 8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки України». Зокрема представили механізм дії, мету та структуру майбутнього бюро.

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка, Голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, автори законопроекту, представники ЛОДА та Громадської ради при Львівській ОДА, бізнесових та громадських організацій.

«За весь час незалежності України, сьогодні умови функціонування бізнесу є далеко не найгіршими. Сьогодні важливо, щоб бізнес відчував себе максимально комфортно», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Як зазначила Ніна Южаніна Національне бюро фінансової безпеки України (НБФБ) – установа покликана стати єдиними органом, який би боровся з економічними злочинами.

«Держава має грати з бізнесом в чесні правила гри. Ми маємо надати можливість бізнесу захищати свою точу зору на етапі всього процесу оскарження. Як адміністративного так і судового, –  зазначила Ніна Южаніна, – Одним із завдань, яке ми ставили перед собою, це – щоб в поле зору нового органу попадали справді системні, організовані злочини в економічній сфері. Задля того ми відійшли від всіх концепцій, які раніше пропонувалися в Україні і почали працювати над тим, які новітні методи кримінальної розвідки, аналізу роботи ми можемо запропонувати тут. Щоб зараз запропонувати ту модель, яка діє і є успішною в Європейських країнах».

Така модель роботи, на думку Голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, дозволить НБФБ захистити уураїнський бізнес.

Законопроект передбачає підзвітність НБФБ Верховній Раді України та Президенту України. В структурі планують створити 7 територіальних підрозділів, а також запровадити сучасну систему навчання працівників.

«В структуру НБФБ вводиться тренінгів центр, який проводитиме ґрунтовне навчання та перепідготовку для роботи в новому органі. Інструкторами в тренінговому центрі на перших етапах будуть європейські консультанти. Відбір працівників буде багатоетапний і базуватися виключно на спроможності людей перебудувати свої знання, підходи, вміння», – додала Ніна Южаніна.

Нагадаємо що Проект Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки України» зареєстровано у Верховній Раді України 19 березня.

 

Довідково

Авторами законопроекту №8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки України» є колектив народних депутатів  – Н. Южаніної,  М. Курячого, А. Герасимова  та ін.

Необхідність прийняття  такого законопроекту  визначена потребою створення ефективних механізмів протидії загрозам фінансової безпеки держави в умовах «тінізації» та криміналізації національної економіки. Одним із таких механізмів є створення  Національного бюро фінансової безпеки України.

Національне бюро фінансової безпеки — це правоохоронний орган, який може замінити податкову міліцію, що з 1 січня 2017 року виявилася поза законом. Одночасно Національне бюро фінансової безпеки України повинно доповнити систему органів протидії загрозам фінансовій безпеці держави, до якої входять Національна поліція України, Служба безпеки України, Прокуратура, Національне антикорупційне бюро України, Державна служба фінансового моніторингу України, Державна аудиторська служба України, Рахункова палата.

Національне бюро фінансової безпеки України створюватиметься як новий орган, наділений виключною компетенцією боротьби з економічними злочинами.

Цей орган має стати єдиним аналітичним центром концентрації та аналізу інформації про стан фінансової системи держави, що збирається державними органами та органами самоврядування.

Бюро має бути новою моделлю організації правоохоронної  діяльності, за аналогією діяльності аналогічних підрозділів правоохоронних органів країн Європейського союзу.

Таке реформування має стати базою для переходу державних контролюючих органів від наглядово-каральної до  профілактично-сервісної моделі роботи.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що його створення відбуватиметься незалежно від перебігу процедур ліквідації податкової міліції, але супроводжуватиметься частковим обмеженням компетенцій Національної поліції МВС України та СБУ в питаннях боротьби зі злочинами у сфері економіки.

Завданням Національного бюро фінансової безпеки (далі – НБФБ) буде:

1) збирання та систематизація інформації у сфері публічних фінансів;

2) виявлення зон ризиків у сфері публічних фінансів шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;

3) оцінка ризиків і загроз фінансовій безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення;

4) складання прогнозів розвитку кримінальних тенденцій в економіці в цілому й у сфері публічних фінансів зокрема та запобігання їх виникненню в майбутньому;

5) виявлення злочинних технологій, схем і механізмів злочинної діяльності  та закономірностей їх функціонування, їх розкриття та розслідування;

6) оцінка чинного законодавства щодо наявності передумов створення схем злочинної діяльності у сфері публічних фінансів, зокрема, у сфері оподаткування, розробка рекомендацій щодо внесення змін до законодавства;

7) складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності прийняття ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері публічних фінансів;

8) боротьба зі злочинністю у сфері оподаткування, митній та бюджетній сферах.

З метою забезпечення незалежності Національного бюро фінансової безпеки України від усіх державних інституцій, мінімізації корупційних ризиків та уникнення впливу на діяльність бюро всіх державних органів  законопроект передбачає його підзвітність Верховній Раді України та Президенту України.

Експерти позитивно оцінюють ту особливість майбутнього правоохоронного органу, що він буде відокремлений від фіскальних органів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*