Нацбанк планує зменшити облікову ставку до 5%

Уже цього четверга, 23 липня, правління НБУ може вчергове знизити облікову ставку, цього разу – до рекордних 5%, повідомляє НВ Бізнес з посиланням на аналітиків Goldman Sachs.

Останнє падіння цього показника відбулося 12 червня — з 8% до 6% річних. Новий глава НБУ Кирило Шевченко підтверджує, що Нацбанку слід продовжити політику зниження облікової ставки, яка в підсумку призведе до здешевлення кредитів для кінцевого споживача. Про це він повідомив під час свого представлення на посаді глави НБУ президентом Володимиром Зеленським.

«Зниження облікової ставки – це сигнал про те, що державна економіка стабілізується, з України не вивозять кошти і банки мають валюту, – прокоментував заступних голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод. – Це хороша новина, бо також означає, що гривня також має всі передумови, щоб залишатися стабільною валютою».

Що це означає для звичайних громадян? Юрій Холод пояснює: зниження облікової ставки вплине на кредитні ставки в Україні, які також зменшаться.

«І це дасть можливість звичайним громадянам отримати доступніші кредити на власні потреби, доступнішу іпотеку, – продовжує пан Холод. – Також це відкриває нові можливості для бізнесу і, відповідно, для створення нових робочих місць. У підприємців зникає необхідність позичати кошти деінде, тому що Нацбанк позичає кошти під низьку ставку».

Зменшення облікової ставки – це зелене світло для нових інвесторів, бо вказує на те, що економіка – стабільна, а їхні гроші – у безпеці. Безпека – це перше, на що дивиться інвестор, коли заходить зі своїми інвестиціями. Тому важливо не тільки, щоб ця ставка знижувалася, а й також була стабільна.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*